Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) відіграє важливу роль у роботі двигуна. Він забезпечує одночасний рух розподільного та колінчастого валів, а також є приводом водяної помпи системи охолодження. Якщо цей ремінь обірветься, це може призвести до зіткнення поршнів з клапанами, що вимагатиме серйозного ремонту двигуна. Експерти порталу mmr.net.ua назвали 5 ознак, за якими можна зрозуміти, що потрібна термінова заміна ременя ГРМ.
Коли йдеться про періодичність заміни ременя газорозподільного механізму (ГРМ), важливо звернути увагу на рекомендації виробника та орієнтуватися на пробіг автомобіля. Різні моделі можуть мати різні інтервали заміни, тому корисно досліджувати інструкцію до авто.
Зазвичай, автовиробники пропонують міняти ремінь ГРМ при пробігу від 50 до 100 тисяч кілометрів. Важливо пам’ятати, що навіть ремені від відомих автовиробників не рекомендується використати понад 100 тисяч кілометрів.
Коли йдеться про час заміни ременя газорозподільного механізму (ГРМ), важливо врахувати не лише пробіг, а й вік деталі, а також умови експлуатації автомобіля. Зазвичай рекомендується міняти ремінь кожні 5 років, тому що за цей час матеріал стає менш еластичним.
Якщо автомобіль часто використовується в умовах бездоріжжя, існує ризик попадання піску в механізм ременя ГРМ. Захисні кожухи ременя не завжди повністю герметичні, і ці забруднення можуть прискорити зношування деталі, діючи як абразив.
Якщо потекли сальники розподільного валу або помпи, і олива чи охолодна рідина потрапляють на ремінь газорозподільного механізму, це може істотно скоротити термін його служби. Наприклад, масляне підтікання може викликати прослизання ременя, що призведе до розходження в роботі клапанів та поршнів. Якщо клапани не встигають закритися вчасно, вони можуть зіткнутися з поршнями, що призведе до їх деформації.
Однією з частих причин дострокового зношування ременя газорозподільного механізму (ГРМ) є його зміщення з натяжного ролика, що призводить до нерівномірного зношування країв ременя. Внаслідок цього ширина ременя може зменшитися вдвічі.
Зрозуміти, що ремінь скоро може вийти з ладу, іноді можна просто за звуками. Характерні клацання та шум, які виникають з певною періодичністю (зазвичай вони стають більш явними при підвищених оборотах двигуна) можуть свідчити про пошкодження ременя.
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…