3 речі, які категорично заборонено дозволяти шиномонтажникам при установці літніх шин

У шиномонтажних майстернях почалася гаряча пора. Але ось проблема: більшість автомобілістів навіть не здогадується, що роблять там майстри! А їхні неправильні дії можуть призвести до справжньої катастрофи.

Портал mmr.net.ua з’ясував у власника шиномонтажної майстерні, які грубі помилки допускають недосвідчені шиномонтажники, коли ставлять літню гуму.

Насамперед, власнику краще самостійно контролювати процес затягування болтів коліс. Важливо пам’ятати, що механікам не слід затягувати болти або гайки послідовно, інакше колесо стане нерівно. Наприклад, якщо на маточці п’ять болтів, затягувати їх потрібно по порядку: 1-4-2-5-3. Завершити процес затягування колеса слід спеціальним динамометричним ключем. Халатне поводження з гайками може призвести до поломки шпильок, що вимагатиме їх заміни та супутніх незручностей.

При заміні шин важливо не допустити помилок із напрямком обертання. Майстри-новачки можуть легко заплутатися. Якщо шина має специфічний спрямований рисунок протектора, його неправильне встановлення може негативно позначитися на керуванні автомобілем. Тому критично важливо переконатися, що шини встановлені правильно, дотримуючись вказівок стрілки на боці шини зі словом “Rotation”.

Ще одна важлива деталь, яку багато хто упускає з уваги, – це обробка посадкових країв шини спеціальним засобом при їх установці. Це необхідно для забезпечення надійного прилягання шини до диска та створення герметичного з’єднання. Якщо майстер шиномонтажу не використовує цей засіб або заощаджує на ньому, шина може неправильно встановитися на диск.

Деякі недобросовісні майстри можуть замінити спеціальну пасту для обробки посадкових країв відпрацьованим моторним мастилом. Це вкрай небезпечно, оскільки така олива агресивно впливає на гуму і, зрештою, може призвести до її руйнування.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!