3 найпростіші способи виявити скручений пробіг при покупці автомобіля

Велика частина автомобілів, які продаються на вторинному ринку, мають ознаки маніпуляції з пробігом. Найчастіше такі дії пов’язані із зменшенням показників одометра, але іноді можна зустріти й інші нечесні практики.

Фахівці carz.net.ua розповіли про три ефективні способи, які дозволяють виявити подібні маніпуляції та переконатися в реальності кілометражу, вживаного автомобілем.

Найбільш простим рішенням є відвідування автосервісу. На СТО досвідчені фахівці проведуть комп’ютерну діагностику, підключаться до електронних блоків автомобіля та з легкістю визначать фактичний показник пробігу. Якщо електронний блок враховує використання автомобіля в мотогодинах, то за цими даними можна обчислити середню швидкість руху автомобіля протягом усього часу експлуатації. Для цього просто ділять пробіг, вказаний на одометрі, на кількість мотогодин. Якщо отримані значення швидкості близькі до швидкості ходьби, це може свідчити про те, що пробіг скрутили.

Фахівці також радять у процесі діагностики звернути увагу на будь-які помилки, які могли виникнути у системі автомобіля, та спробувати з’ясувати, на якому пробігу вони були зафіксовані. Якщо виявляться помилки, які з’явилися на значно вищому пробігу, ніж зазначено продавцем, це також свідчить про маніпуляції з пробігом.

Іншою ознакою скрученого пробігу може бути зовнішній стан автомобіля. Зношений салон, потерте кермо та важіль перемикання передач, пошкоджені пластикові деталі, подряпини і навіть деформації на підлокітниках сидінь та інших елементах можуть свідчити про те, що машина має набагато більший ресурс, ніж заявлено продавцем.

Для візуальної оцінки пробігу автомобіля можна звернути увагу на кілька ключових аспектів. Наприклад, дверні петлі є добрим індикатором довгої експлуатації: з часом вони зношуються, що може призвести до провисання дверей. Також ознаками великого пробігу можуть бути помутнілі фари, подряпини на вітровому склі та матовий відтінок хромованих деталей.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!