Покупка машини з пробугом – це свого роду лотерея. Адже автомобіліст може за великі гроші взяти кота в мішку. Не всі продавці поспішають розповідати про наявність поломок у своїх машинах. Тим часом, заміна або ремонт двигуна або коробки може вилитися в дуже велику суму. Тож ми в ampercar.com запитали в перекупника із 20-річним стажем, як за допомогою аркуша білого паперу визначити стан ДВЗ.
Якщо почитати статті в Інтернеті про те, як правильно підбирати старий автомобіль, то практично скрізь зустрічатиметься така рекомендація, як перевірка справності транспортного засобу на СТО. Тут стан силової установки визначається за допомогою комп’ютерної діагностики. Але не всі покупці готові витрачатись на таку послугу. Те саме можна сказати і про запрошення на огляд досвідченого підбирача. Його робота теж коштує грошей. Тому корисно знати, як можна визначити стан мотора самостійно.
Перед початком процедури необхідно добре прогріти силовий агрегат машини, що оглядається. Це пов’язано з тим, що у холодну вихлоп буде іншим. Оптимально, якщо діагностика буде проводитись після невеликої поїздки. П’ятнадцяти хвилин буде достатньо. За цей час температура охолоджуючої рідини досягне позначки 50-90 градусів. Потім необхідно взяти звичайний аркуш білого паперу.
Його слід піднести до вихлопної труби та утримувати тут деякий час. Якщо лист почне засмоктувати всередину, це говорить про наявність протитиску. Таке відбувається у тому випадку, коли відпрацьовані гази не можуть повністю проходити через глушник через обмежену пропускну здатність. У такому випадку можна говорити про наявність прогорілих клапанів або проблеми з EGR. Крім того, причиною поломки може стати некоректна робота газорозподільного механізму чи несправний каталізатор. Якщо двигун знаходиться в нормальному стані, то лист просто плавно коливатиметься. Жодних різких рухів у різні сторони спостерігатися не повинно. Нерівномірний рух паперу може говорити про проблеми із запаленням. В цьому випадку потрібно перевірити свічки та котушки. Через деякий час після такої перевірки слід уважно подивитися на аркуш. Він має залишитися практично чистим. Допускається наявність незначних частинок сажі та вологи. Якщо на папері з’явилися коричневі масляні сліди, двигун автомобіля може бути несправний.
Якщо на стінках циліндрів присутні задири, то прогріта олива може потрапляти у вихлопну систему. Втім, таке може траплятися навіть у несправних ДВЗ із наддувом. Але в останньому випадку це відбуватиметься не на холостих обертах, а в момент натискання на акселератор. Якщо на папері видно маслянисті сліди, то у вихлопні гази потрапив антифриз. Це може говорити, що прокладка головки блоку циліндрів прогоріла. У такому разі сам вихлоп буде схожий на білу пару. І в цій ситуації серйозного ремонту уникнути не вдасться.
Що стосується коробки, то сьогодні особливим попитом користуються моделі з «автоматом». Найпоширенішими ознаками проблем з даною трансмісією є ривки, поштовхи або вібрації під час руху, а також витік мастила. Наявність пробуксовки на старті може говорити про знос фрикційних дисків. Також варто понюхати трансмісійну рідину. Якщо вона пахне гаром, АКПП неодноразово перегрівали. Крім того, варто звернути увагу на наявність незвичайних звуків та вібрацій під час підвищення обертів. Це також одна із ознак можливої несправності «автомата». А ось визначити працездатність керуючого блоку АКПП у простого водія навряд чи вдасться. Це має робити фахівець. І краще витратитися на цю процедуру, оскільки поломка блоку спричиняє дорогий ремонт.
У Верховній Раді України розглядається законопроєкт №9564, спрямований на посилення вимог до автомобілістів щодо дотримання…
У мережі з'явилися нові рендерні фото Toyota RAV4 шостого покоління. Новинку представлять цього року, а…
Експерти склали рейтинг найекономічніших автомобілів в експлуатації з огляду на сукупні витрати на паливо, обслуговування,…
У Києві сфотографували Skoda Superb нового покоління. Це одне із перших таких авто в нашій…
Віце-прем'єр-міністр та голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що до кінця року у додатку…
Уперше зафіксовано важливий крок у розвитку інфраструктури для електрокарів у нашій країні. Так, на АЗС…