Експлуатація

Водіям пояснили, що можна долити у двигун, якщо в дорозі википів антифриз

У спеку проявляються багато автомобільних недуг, особливо проблеми з системою охолодження двигуна. Антифриз, що виконує роль рятівника від перегріву, може непомітно витікати через дрібні тріщини або слабкі з’єднання, або зовсім закипіти через приховані несправності. І те, й інше – пряма загибель для двигуна. Портал ampercar.com роз’яснив, що робити, якщо антифриз випарувався, а під рукою немає краплі на долив.

Якщо рівень антифризу на нулі, а в багажнику порожньо, доведеться набратися терпіння та самовладання. Вирішити проблему із системою охолодження треба невідкладно, інакше наслідки можуть бути катастрофічними.

Перегрівання двигуна загрожує серйозними витратами на ремонт. Як тільки стрілка температури починає повзти вгору, необхідно негайно включити грубку на максимум і акуратно з’їхати на узбіччя. Двигун можна заглушити, але залишити запалення увімкненим, щоб пічка продовжувала відводити тепло.

Після зупинки слід обережно відкрити капот і візуально перевірити рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку, не знімаючи кришку, оскільки це небезпечно робити відразу після зупинки. Якщо рівень антифризу критично низький і під рукою немає запасної рідини, настав час шукати вихід.

Потрібно з’ясувати, який тип рідини використовується і попросити допомоги у водіїв, які проїжджають. Серед них можуть виявитися добрі люди, які готові допомогти. Якщо вони не мають антифризу потрібної марки, не варто панікувати. Універсальна рідина класу G12++ сумісна з більшістю марок і типів антифризів, що є тимчасовим рішенням, але це краще, ніж зовсім не мати рідини, що охолоджує.

Долив дистильованої води – це крайній захід. Однак потрібно мати на увазі, що додавання навіть невеликої кількості води, скажімо, літра-два, знизить температуру закипання рідини, що охолоджує, що через деякий час призведе до повторного перегріву. Рекомендується додавати не більше 200-300 мл води, а діставшись автосервісу, доведеться повністю замінити охолоджувальну рідину.

Якщо машина закипіла поблизу автозаправної станції – це везіння. На АЗС можна придбати антифриз. У випадку, якщо антифриз йде швидко через пробитий радіатор або порваний патрубок, і поблизу немає магазину автозапчастин, найкраще викликати евакуатор.

Recent Posts

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024

Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини

Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…

23.11.2024

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024