В умовах браку напівпровідникових компонентів учасники ринку готові йти на безпрецедентні заходи. Автовиробники намагаються заручитися підтримкою урядових структур, багато клієнтів контрактних виробників проплачують замовлення на кілька кварталів вперед. Tesla, як повідомляють джерела, в традиційному для себе стилі задумалася про покупку власного виробництва чипів.
Зараз Tesla використовує не тільки серійні напівпровідникові компоненти, але і розробляє власні. Процесори для прискорення нейронних мереж на її замовлення випускає компанія Samsung Electronics, поточне покоління чипів використовує 14-нм техпроцес, але чутки приписують компаніям наміри співпрацювати в сфері випуску 5-нм процесорів.
Як повідомляє Financial Times з посиланням на обізнані з ситуацією джерела, зараз Tesla вивчає питання резервування під свої потреби частини виробничих потужностей контрактних компаній в США, Південній Кореї, а також розглядає питання про доцільність покупки профільного підприємства з випуску напівпровідникових компонентів для власних потреб. Остання ідея поки знаходиться на попередньому етапі, і багато експертів переконані, що Tesla в результаті від неї відмовиться. По-перше, підприємство з виробництва чипів може коштувати до $20 млрд. По-друге, їм ще потрібно грамотно управляти, щоб виправдати покупку і поточне фінансування його діяльності.
Samsung, який зараз є контрактним виробником для Tesla, допустив думку про перегляд схеми взаємин з окремими замовниками. В умовах нинішнього дефіциту багато автовиробників вважають за краще напряму домовлятися з контрактними виробниками чипів, навіть якщо їх безпосередніми клієнтами є розробники. Компанія Cisco, що випускає телекомунікаційне обладнання, не приховує, що домовилася з підрядниками про резервування частини виробничих потужностей під свої потреби. Для контрактних виробників подібні домовленості пов’язані із загрозою втрати гнучкості в управлінні бізнесом, але новий час диктує свої правила, які доводиться придумувати на ходу.
В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…
На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…