Автомобільний ринок України надзвичайно кволий і ні у кого немає жодних ілюзій щодо якого-небудь його розвитку в грядущому 2022 році. Проте навіть за такого становища мізерна кількість людей таки регулярно здійснює візит у автосалон та купує нову машину. Зрештою, не варто забувати за частину моделей, які традиційно користуються популярністю серед юридичних фірм, а також держустанов. Все це у сукупності дає яку не яку цифру придбаних нових автомобілів щомісяця та щороку.
І ось ми у AMPERCAR.com вирішили зібрати 15 моделей авто, які вже нещодавно дебютували на світовій арені і повинні були би дібратися українського ринку 2022 року. Це не просто список машин, які незабаром прибудуть до України – це підбірка п’ятнадцяти найбільш бажаних серед них, при чому у порядку сортування від найбільш очікуваної моделі до найменш.
Ба більше, за такою ж логікою список ТОП-15 був розділений на три частини: перша «максимально очікувані», друга «сильно очікувані» та третя просто «очікувані» автомобілі. Цілком логічно, що такий характер добору зумовив появу на перших місцях відносно доступних популярних моделей, тоді як далі – чим далі, тим сильніше, – розміщуються дорожчі речі. Це в цілому так. Отож, представляємо список 15 найбажаніших моделей авто в Україні у розрізі 2022 року.
В країнах ЄС Дачія Джоггер гучно позиціонується як найдоступніший автомобіль з 7 місцями. Так воно і є, хоча, все ж, варто наголосити, що у базовій комплектації Джоггер має лише п’ять місць, третій ряд доступний для вищих виконань. Об’єм багажника за 2-м рядом – 708 л. Кліренс дорівнює 20 см.
Уточнимо, що до центральної стойки кузова це той самий Логан 3-го покоління, проте далі, як і у випадку «першого» Логана MCV, слідує підняття лінії даху і подовження колісної бази. Словом, місця тут вдосталь на усіх трьох рядах, можете буди певні. Українському покупцю Джоггер буде пропонуватися як Рено, втім суть не змінюється – це однаково підходящий як для сім’ї, так і для бізнесу недорогий довговічний автомобіль.
Особисто мені не менше подобається і більш традиційний седан – Логан. Він не настільки заточений під перевезення великого об’єму вантажу чи багатьох пасажирів, не має такого високого дорожнього просвіту, як Джоггер. Зате заднє скло не буде завжди забризкане / запилючене в умовах вічно брудних наших доріг, а в салоні не прийдеться слухати гуркотіння речей в багажнику на постійних нерівностях – переваги типу кузова «седан». Зрештою, багажник «третього» Логана все одно величезний – 528 літрів, та і кліренс нічогенький – 16 см.
Мотори бензинові, 3-циліндрові, 1.0-літрові: потужність від 65 до 90 к.с., а також 100-сильна «газова» заводська версія. Для 90-сильного виконання доступний «автомат» (варіатор), інші версії комплектуються механічною КПП на 5 або 6 передач. Усі двигуни економічні. В ЄС дизельних Дачій тепер не продають, проте не виключено, що в Україну з Логаном заїде і пресловутий 1.5 dci к9к.
Слідом на субкомпактним та компактним Juke і Qashqai відповідно, скоро дебютує абсолютно нове покоління середньорозмірного X-Trail. Тотально переосмислено стилістику найпродаванішої моделі бренду, зокрема дизайну повернули кутастість перших поколінь Х-Трейла. Салон став затишним і «чистішим» водночас, особливої уваги заслуговують виконання з коричневими елементами оббивки (новий Qashqai має подібні, але сині). Також всередині тепер ще просторіше, зросло відчуття сприйняття якості.
Уже стало відомо, що новий Х-Трейл для ринку Європи (України в т.ч.) отримає супер технологічну силову установку e-Power, яка свої 190 к.с. отримує завдяки електродвигуну, тоді як 1.5-літровий бензиновий мотор слугує лише як генератор електроенергії для батареї і ніяк з колесами не зв’язується. Про інші модифікації поки що інформації не надходило ніякої, але найбільша ймовірність, що такі теж. Кліренс – 21 см,
Побудований на основі Фольксвагена Поло, Тайго пропонує напрочуд свіжий та оригінальний зовнішній облік. Забавний факт: у компанії це вже третя модель в одному і тому ж сегменті, субкомпактних SUV, – адже є ще T-Cross та T-Roc. Останній, у свою чергу, пропонується зокрема у кузові кабріолет. Щодо Taigo, то він має певні мотиви у дизайні від старих Пассатів В2, привід тільки на передню вісь, а двигуни лише бензинові – об’ємом 1.0 та 1.5 л.
Джип Гранд Черокі є найбільш канонічним представником класу великих позашляховиків. Навіть в останньому поколінні, яке має оснащення, що називається, за останнім словом техніки, Гранд Черокі не втратив ні скільки у своїй харизмі, стилістичній збалансованості та позашляхових можливостях. Вірите чи ні, але платформа, яка ввійшла в основу нового Гранд Черокі, – італійська «Джорджіо», розроблена Alfa Romeo. Поки доступні бензинові двигуни V6 3.6 та V8 5.7, а також 4-циліндровий рядний 2.0 з plug-in гібридною установкою.
Ніссан Ноут останнього покоління вже дебютував в Японії та деяких інших країнах. Насправді поки немає офіційної заяви про намір експорту його на європейський ринок. Проте навіть в Україні є багато охочих придбати малий хетчбек з великим простором всередині, особливо з супер сучасною силовою установкою e-Power, яка робить машину практично електромобілем з точки зору економності. Nissan Note, як і Micra, завжди були в першу чергу жіночими моделями, от і поточні покоління чудово би доповнили гаму марки в Україні.
Дизайн як екстер’єру, так і салону Арії сповнений пропорційності та елегантності, якої у конкурентів прийдеться ще пошукати. Маючи схожі до X-Trail габарити, «електромобільна» компоновка Арії дозволяє отримати купу місця в салоні. Крім того, підхід компанії до архітектури та виконання салону відмінні від звичайних Ніссанів: виключно м’які матеріали і шикарна підсвітка іконок керування крізь дерев’яні елементи оздоблення, яка гасне при вимкненні мотору – небачене досі рішення. Залежно від варіанту силової установки, Арія розганяється з 0 до 100 км/год за 5.1-7.5 с та має дальність ходу (WLTP) від 340 до 500 км. Ціна – від 45 тисяч євро.
Даний кросовер побудований на платформі Toyota RAV4 останнього покоління, але сам по собі сильно відрізняється від неї. Особливо в плані інформаційно-розважальної системи: NX отримав революційну для Лексус мультимедіа, яка нарешті радує зрозумілим продуманим інтерфейсом, підтягнутим функціоналом та своєчасними реакціями на дотик (діагональ екрану аж 14 дюймів). NX у першу чергу оцінить жіноча аудиторія – ні Volvo, ні BMW, ні Ягуар не підходять дамам так сильно, як Lexus.
Кремезний пікап від Ісузу є легендарним. Вважається якщо на світі щось і здатне переплюнути Тойоту за надійністю, то це Ісузу. Ультра довговічний апарат. Для D-Макса доступні два дизельні двигуни: 1.9 (150к.с.) та 3.0-літровий 4-цилінровий мотор на 190 к.с. Вантажопідйомність до 1.1 тонни, буксир – до 3.5 тонн. Коробка передач – 6-ступенева механічна або автоматична. Зовнішній облік D-Max відповідає його можливостям: злючий дизайн та «накачані» пропорції. А також диски з шістьма болтами кріплення. При цьому салон і функціонал в цілому дуже сучасні.
Форд Рейнджер це розробка австралійського філіалу компанії, як і великий позашляховик Ford Everest на його базі. Рейнджер здобув популярність і визнання по всьому світу, це одна з найавторитетніших моделей у своєму класі – сегменті середньорозмірних пікапів. Нове покоління не буде дешевою забавкою, тим паче в Україні, проте свого покупця знайде без сумніву. Хоча силова структура кузова (кабіни) залишилася тією ж, колісна база і колія додали 5 см – і не дивно, бо просторова рама нова. Втім, головні зміни стосуються салону, де тепер усе по-іншому, а також моторної гами, адже фордівський трудяга отримає 3.0-літрову V-подібну «шістку» – досі доступну лише Volkswagen Amarok розкіш.
Мікроавтобус-шаттл бізнес-класу від Фольксвагена роками був унікальною пропозицією такого формату. З часом у нього з’явилися сильні противники, найпотужнішим з яких в усіх сенсах є V-клас від Mercedes-Benz. Та ось вийшло нове покоління Мультівану, яке знову має на меті взути конкурентів по-повному. Ключовим моментом для Т7 покоління стало перехід Мультівану на модульну легкову платформу MQB. Це мало би дати шикарному «бусу» певний відрив від інших подібних в плані керування та комфорту на дорозі. Власне, «простяцькі» Caravelle та Transporter Т7 і надалі будуть на «вантажних» платформах, вони дебютують згодом.
Ця шведська модель буває лише чистим електромобілем. Два електромотори на кожній осі забезпечують повний привід і надійний розгін з 0 до 100 км/год за 4.9 с. Дальність ходу без підзарядки – 420 км. Під підлогою C40 Recharge лежить акумуляторна батарея з 75 кВт*год. Бортовий зарядний пристрій:11 кВт. Автомобіль можна заряджати вдома від розетки 220 вольт, а можна і на станціях «швидкої зарядки», де батарея насититься до 80% за 40 хвилин.
В Україні флагманський позашляховик Lexus користується попитом у чиновників та бізнесменів. Нова генерація ще більше віддалилася від дотримання пропорцій у дизайні екстер’єру, ніж попередня після 2-го рестайлінгу. Що стосується інтер’єру, то він також розчарує очікування естетів, бо тамошній «кітч» сприймається дещо аляпувато та наївно. Не рівня ні аристократичній елегантності Рейндж Ровера, ні чесній практичності Ленд Крузера, на основі якого і були спроби зробити щось «преміальне».
Хоч мені більше до вподоби попереднє покоління «короля позашляховиків», варто все ж визнати, що і нове – це визначна річ. Ніхто наразі не виробляє нічого дійсно гідного «великому Рейнджу», якщо говорити про сукупність споживчих якостей, а саме – комфорту, якості, технологічності та прохідності на бездоріжжі. А також, що не менш важливо, – в плані самої ідейності, підходу до реалізації цих ідей.
Дачія Бігстер заслуговує бути в ТОП-3 очікуваних українцями моделей. Річ тільки у тім, що поки не ясно, чи машина, власне, встигне дебютувати у 2022 році саме в Україні. Та й на слуху поки не стоїть, так сказати, ім’я Бігстер серед нашого населення. Тому поки що не можна стверджувати, що він максимально очікувана модель в Україні, але питання часу. Це буде на клас більша за Дастер модель, яка стане новим флагманом марки.
Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…
В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…
Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…