Топ-10 кращих plug-in гібридів різних класів у 2021 році

На сьогодні загальна тенденція простежується доволі чітко: електромобілі все більше натягують вітрила вектору руху автопромисловості у свій бік. Але поголовний перехід на такі машини не може статися різко, тому окрема категорія традиційних автомобілів з ДВЗ – гібриди – вже не перший рік спокушає спантеличених клієнтів.

Сьогодні ринок збагачений численними представниками гібридних авто. Раніше виділяли звичайні гібриди, plug-in гібриди (з можливістю підзаряджання від розетки) та так звані «електромобілі зі збільшеним запасом ходу». Останнє поняття є доволі маркетологічним, насправді воно охоплює все ті ж гібриди, просто їх у рух першочергово приводить електромотор і лише за його повної розрядки буде запускатися двигун внутрішнього згорання. До таких відносився нині знятий з виробництва Chevrolet Volt. Американський хетчбек буз здатний проїхати до 80 км у щадному режимі без ввімкнення 1.5-літрового бензинового мотору. До слова, заряджати від розетки його можна було також.

Реальність така, що plug-in гібриди витісняють «прості гібриди», навіть культовий Prius отримав модифікацію PHEV. І подібних машин продається вже настільки багато, що розібратися у них непосвяченій особі буде тяжко. З цієї причини ми у AMPERCAR.com провели ретельний аналіз автомобільного ринку станом на кінець 2021 року і готові представити десять найкращих plug-in hybrid моделей, при чому з найрізноманітніших класів, щоби охопити якомога більшу сферу інтересів. Гайда.

Переможці у компактному сегменті:

Toyota Prius PHEV

  • Клас: компактний хетчбек.

Тойота Пріус, воістину піонер усіх гібридів, не так давно отримав plug-in модифікацію. Її було вирішено дистанціювати від звичайного «не розеткового» Пріуса оригінальним дизайном, що є досить забавно. Тойота позиціонує своє дітище як найкращий у світі plug-in гібрид за сумарним запасом ходу. Лише на електротязі Prius PHEV може проїхати 35,4 км – менше, ніж у деяких конкурентів, – зате загальна ефективність вражає: 1 л /100 км. В результаті повний бак разом із зарядженою батареєю дозволяє проїхати 965 км. Щодо двигуна, то тут стоїть дефорсований бензиновий1.8 на 98 к.с.

Skoda Octavia iV Combi

  • Клас: компактний універсал.

Як і всі плагіни, Octavia iV має сенс для регулярних нетривалих поїздок, якраз щоби добиратися на роботу по буднях. В принципі, це чудовий службовий автомобіль, якщо ви живете за 50-55 км від офісу, і так чи інакше їздите туди п’ять днів на тиждень. Офіційні цифри витрат пального Октавії iV- 0.8 л/100 км – вражаюче. На відміну від Тойоти, яка розганяється за 11.1 секунд до «сотні» та має максимальну швидкість 164 км/год, універсал Шкода демонструє показники 7.9 с. та 220 км/год відповідно. Це поєднується з впевненою їздою та великим багажником. ДВЗ: 1.4 бензиновий, 150 к.с.

Переможці у категорії дорогих седанів:

BMW 330e

  • Клас: середньорозмірний седан.

Річ, яка робить гібридну «трійку» БМВ такою особливою, це те, що окрім ледь-ледь меншого багажника, вона дуже схожа на будь-яку іншу третю серію. Тобто першокласні налаштування шасі на бездоганне керування гарантовані. В їзді 330е немає нічого такого, щоб видало певну кількість зайвих кілограм (акумулятори) на борту. Зате ви маєте «халявні» 45 кілометрів їзди з нульовим рівнем викидів. Витрата пального дорівнює 2 л/100 км. Ба більше, матеріали та зборка салону заслуговують поваги, ергономіка водійського місця еталонна, а мультимедіа iDrive дуже продумана та просунута водночас. ДВЗ: 2.0 бензин, 252 к.с. 0-100 км/год за 5.9 с.

Volvo S90 Recharge

  • Клас: великий седан.

Флагманський Вольво наразі можна придбати у plug-in гібридному виконанні Т8 Recharge. Його технічні характеристики вражають: 4.7 с. з 0 до 100 км/год; 89 км автономного пробігу; 0.8 л/100 км комбінованої витрати пального… Для крупного седану бізнес-класу це немислимі результати. Однією з головних переваг гібрида Volvo поряд з прямими німецькими конкурентами від BMW та Mercedes-Benz є наявність повного приводу. Все-таки, зима та лід у Швеції вимагають додаткової впевненості в авто! S90 Recharge подарує вам справжнє відчуття користування річчю преміум-класу, де комфорт, розслабленість та вишуканість ідуть рука в руку з передовою безпекою.

Переможці у категорії 4х4:

Ford Kuga PHEV

  • Клас: компактний SUV.

Будучи компактним кросовером, Ford Kuga надає таку необхідну багатьом підвищену посадку: сидиш всередині і краще бачиш – раз, відкрив двері і легко сів/вийшов – два. Енергоємна і водночас по-німецьки збита підвіска робить його комфортним як на швидкості, так і під час маневрувань по місту.

Гібридна Kuga оснащується 2,5-літровим атмосферником, електромотором, електромеханічним варіатором і літій-іонним акумулятором, який у разі потреби можна повністю зарядити від звичайної розетки за чотири години. Пікова віддача – 225 к.с. Запас ходу чистою електрикою – 50 км.

Volvo XC90 Recharge

  • Клас: великий SUV.

По-справжньому зручних для використання семимісних авто є небагато, а вже з plug-in гібридними силовими установками — так тим паче. Найбільший «джип» Volvo одним пострілом вбиває двох зайців, завдяки прекрасному поєднанню простору в салоні, шикарному стилю та ефективності агрегату, особливо як для автомобіля такого розміру.

Він може проїхати трохи до 50 кілометрів лише на електротязі, що є трохи нижчим показником, ніж у гібридних версій BMW X5 чи Mercedes-Benz GLE. Втім, усіх інших традиційних переваг від володіння «великим Volvo» є достатньо для того, щоби перемогти німецьких однокласників в кінцевому підсумку.

Jeep Wrangler 4xe

  • Клас: позашляховик.

Нам вже відомо, що скоро з’явиться суто електричний Wrangler. Але поки найекологічніша модифікація – гібридна 4xe. Вона має 2.0-літровий агрегат, який разом з електромотором видає сумарно 375 к.с. Дальність ходу без запуску ДВЗ дорівнює 35 км. Середні витрати пального, щоправда, все одно виличезні як на гібрид, а саме близько 11 л/100 км, але це найменше зі всіх модифікацій Ренглера.

Wrangler 4xe є абсолютно унікальною практикою, це один із найсерйозніших, найкультовіших офроудерів, і мало не єдиний у світі, який має plug-in гібридну версію. Шкода, що таким він буває лише у 4-дверному виконанні.

Переможці у категорії сімейних перевізників:

Chrysler Pacifica PHEV

  • Клас: повнорозмірний мінівен (MPV).

Гідридна Pacifica здатна проїхати близько 55 км виключно на електриці і взагалі не використовувати бензиновий 3.6-літровий V6. Враховуючи, що робочий цикл більшості мінівенів передбачає короткі поїздки по місту та навколо нього, це поважний показник для виконання більшості щоденних задач. Середній показник витрати палива дорівнює 7.8 л/100 км. Для такого здоровенного автомобіля, з 7 або 8 посадковими місцями та атмосферним 6-циліндровим мотором це чудовий результат.

Красйлер Пасіфіка пропонує вам хорошу кругову оглядовість, гігантський, не позбавлений елегантності салон і можливість їздити безшумно на роботу – це унікальна у своєму класі пропозиція.

Ford Tourneo Custom PHEV

  • Клас: середньорозмірний вен (мікроавтобус).

Європейською альтернативою Chrysler можна вважати дітище німецького підрозділу Ford – Tourneo Custom PHEV. В гібридній модифікації він буває лише з коротшою колісною базою, але навіть за такої умови тут не менше місця, ніж у Пасіфіці – адже це бус! Організація внутрішнього простору тут зовсім інша, зокрема посадка на середньому ряді сидінь безальтернативно обернена, тому ззаду вести бесіду компанії буде зручніше. Проте немає стільки цікавого оснащення, як в американському мінівені.

Вражає економічність гібридного мікравтобуса Форд: 3 л/100 км. Це завдяки 1.0-літровому бензиновому 3-циліндровому двигуну. Дальність ходу лише на електротязі: 53 кілометри.

*Бонус

Peugeot 508 SW PHEV

  • Клас: середньорозмірний універсал.

Найчарівніше авто у цій підбірці безумовно французьке. Гібридний універсал з безрамковими вікнами на дверях та неймовірним авангардним салоном – дуже оптимальний вибір для сім’ї. В разі вашого не сприйняття універсалів завжди можна вибрати абсолютно аналогічний ліфтбек 508. Так чи інакше, флагманський Пежо буде шикарним автомобілем як на щодня, так і для далеких подорожей. Вивірене управління перебуває у балансі з безумовним французьким комфортом. Автономний режим може продовжуватись до 50 км, при чому на той момент 508 буде задньопривідним. ДВЗ: 1.6-літровий бензиновий мотор на 225 к.с., він передає тягу на передню вісь.

Recent Posts

Кого в Україні можуть оштрафувати за встановлення ГБО на авто

Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…

21.11.2024

В Україні помітили електричний Mercedes Sprinter (фото)

В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…

21.11.2024

Українським водіям назвали час, коли потрібно міняти літні шини на зимові

Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…

21.11.2024

Експерти назвали найліквідніші автомобілі на сьогодні, які довго не втрачають у ціні

Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…

21.11.2024

Renault готує дешевий електрокар, якому пророкують чималу популярність (фото)

Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…

21.11.2024

Українські водії в Польщі ризикують отримати до 30 тис. грн штрафу: які суворі правила діють взимку

Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…

21.11.2024