Схоже, часи, коли електромобілі Tesla були недосяжними за запасом ходу, вже позаду. Конкуренти наступають Ілону Маску на п’яти. Хоча, звісно, компанія ще зберігає лідерські позиції. Проте вже у 2021 році в продажу з’являться моделі, які майже не поступається «Теслі» за показником «далекобійності».
Галузь електричних автомобілів найактивніше розвивається в Європі. Тож вже дуже скоро ми побачимо багато цікавих та, що найголовніше, дуже практичних «електричок». Деякі з них вже зможуть на одній «заправці» доїжджати, наприклад, від Києва до Львова. Звісно, якщо не сильно «газувати».
Чи будуть ці новинки продаватися в Україні? Поки що в багатьох випадках це відкрите питання. Виробники «зелених» авто не поспішають з українськими дебютами. Через високу ціну попит на нові електромобілі у українців, м’яко кажучи, не високий. Але деякі цікаві презентації все ж таки мають відбутися.
Отже ми у AMPERCAR.com зібрали десятку кращих електрокарів за запасом ходу у 2021 році і вона виглядатиме наступним чином (всі дані відносно запасу ходу вказані відповідно до циклу WLTP).
Цього року Skoda презентувала свій перший електричний кросовер – Skoda Enyaq. Ба більше – це перший серйозний досвід чехів у будівництві електричних моделей.
Базовий Enyaq комплектується батареєю ємністю 55 кіловат-годин, яка живить 148-сильний електромотор і забезпечує запас ходу на рівні 340 кілометрів за циклом WLTP. Такий кросовер розганятися до 100 кілометрів на годину за 11,7 секунди.
Топовий варіант має електромотор потужністю 204 кінські сили і батарею ємністю 82 кіловат-години. На одній «заправці» такий електрокар проїжджає 510 кілометрів.
Модель доступна в двох модифікаціях – з одним мотором і двомоторної установкою, заднім і повним приводом відповідно. Монопривідний Volkswagen ID.4 може комплектуватися електромоторами потужністю від 148 до 204 кінських сил.
У салоні мінімум фізичних кнопок. ID.4 оснащений цифровий панеллю приладів і мультимедійною системою, яка також управляється голосовими командами. Також можна встановити проекційний дисплей з доповненою реальністю, що виводить вказівки навігатора на лобове скло.
Базові мотори живляться від акумулятора ємністю 55 кіловат-годин, що забезпечує запас ходу до 360 кілометрів. Двигун потужністю 204 сили оснащується батареєю на 77 кіловат-годин, яка дозволить проїжджати на одній зарядці до 520 кілометрів.
Хетчбек ID.3 отримав електромотор, встановлений на задній осі, і комплект батарей під днищем. Акумулятори інтегровані в силову структуру кузова. Трійка в назві електромобіля вказує на третій розмірний клас за європейською класифікацією – той самий, до якого відноситься і Volkswagen Golf.
Топова версія Volkswagen ID.3 з батареєю на 82 кіловат-години може проїжджати на одній зарядці близько 550 кілометрів.
R1T – електричний пікап від американського стартапу Rivian. Однією з фішок електрокара стала система, яку компанія назвала Tank Turn, що можна перевести як «танковий розворот». Вона дозволяє пікапу буквально розгортатися на місці, ніби у нього замість коліс гусениці. Правда, такий фокус він може проробляти тільки на ґрунтових дорогах.
Ще одна «фішка» Rivian R1T – вантажівки компанії можуть заряджатися не тільки від електромережі, а й одна від одної.
У рух R1T призводить силова установка, до складу якої входять чотири електромотори. Сумарна віддача агрегатів становить 760 кінських сил і 1120 Нм крутного моменту. Першу «сотню» пікап набирає за три секунди.
Запас ходу – близько 550 кілометрів.
Hummer – один з найбільш іменитих позашляховиків в світі. Автомобіль зняли з виробництва в 2010 році. Здавалося, що на цьому в історії моделі з військовим минулим поставили жирну крапку. Але власник марки – концерн General Motors – вирішив відродити легендарний бренд. Причому у вигляді електричного всюдихода, який було презентовано у 2020 році.
Електричний Hummer отримав кілька варіантів силових установок, в тому числі і тримоторну з віддачею близько тисячі кінських сил.
У продаж новий Hummer надійде в другій половині 2021-го. Топова версія пікапа зможе проїжджати на одному заряді 560 кілометрів.
Одним з найкрутіших електричних кросоверів з точки зору запасу ходу лишається Tesla Model X. На одному заряді батареї електрокар може проїхати більше 560 кілометрів.
Щоправда, такий результат демонструє не найкрутіша Model X. Якщо ви хочете заряджену версію кросовера, то доведеться миритися з меншим запасом ходу – близько 500 кілометрів.
Електромобілі Tesla не представлені в Україні офіційно. Однак їх популяризацією активно займаються «сірі» дилери.
Tesla Model 3 – найдоступніший електрокар американського виробника. При цьому, він, як і його старший «побратим» – Model S – має відмінний запас ходу.
Восени 2019 року «трійка» пережила оновлення. Версія Performance відтепер швидше розганяється: час розгону до 60 міль на годину (96 км/г) скоротився до 3,1 секунди.
А ось модифікація Long Range отримала збільшений запас ходу. Оновлений електромобіль може проїжджати на одному заряду близько 570 кілометрів.
У рух BMW iX призводить двомоторна установка потужністю 500 кінських сил. Вона забезпечує розгін з місця до 100 кілометрів на годину менше, ніж за п’ять секунд. Ємність батареї перевищує 100 кіловат-годин. Це дозволяє iX проїжджати на одному заряді більше 600 кілометрів за циклом WLTP.
На зарядку до 100% від звичайної мережі потрібно 11 годин. Однак передбачений і більш швидкий варіант: поповнити запас енергії до 80% від мережі постійного струму потужністю до 200 кВт можна за 40 хвилин.
Без перебільшення найяскравіший електричний дебют останніх років – це Mustang Mach-E, перший електромобіль підрозділу Ford, який до цього виробляв виключно маслкари.
Mustang Mach-E має дві задньопривідні модифікації: базова та «далекобійна». Крім того, в лінійку увійдуть повнопривідні варіанти. Батареї у них будуть ті ж самі. А ось мотор потужніший.
Запас ходу в залежності від версії варіюється від 340 до 600 кілометрів.
Tesla Model S лишається лідером рейтингу кращих електромобілів за запасом ходу. Кращий показник седана – близько 650 кілометрів на одній зарядці.
До того ж Model S – це один з найбільш технологічних автомобілів в світі. Наприклад, без відвідування станції техобслуговування Tesla Model S може отримати додатковий запас ходу, або збільшену продуктивність силової установки.
Не менш вражаючим досягненням американської компанії є і автопілот, який вміє самостійно приймати рішення в критичних ситуаціях і паркувати автомобіль без участі водія. А з недавніх пір він також розпізнає сигнали світлофорів і дорожні знаки.
Віталій Єрмаков спеціально для AMPERCAR.com
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…