Чому на спідометрі швидкість 30, 50 та 130 км/год позначена червоним кольором

Майже кожен водій помічав смужки червоного кольору на спідометрі свого автомобіля. Як правило, вони є на показниках 30 км/год та 50 км/год, а іноді і на 130 км/год. Навіщо вони там і для чого призначені, в курсі далеко не всі і думка більшості автомобілістів щодо цього помилкова. Про це пише mmr.net.ua.

Нерідко водії припускають, що це своєрідні підказки для них у разі встановлення на транспорті коробки передач механічного типу. Нібито на цих позначках передачу необхідно перемикати.

Але такі самі смужки присутні і на автомобілях, у яких коробка передач автоматична. Тому теорія немає практичного підтвердження.

Насправді мітки є на спідометрах всіх авто, що випускаються безпосередньо для експлуатації в європейських країнах. Це своєрідні обмежувачі швидкості.

Як правило, європейськими дорогами пересуватися на автомобілях зі швидкістю, що перевищує 50 кілометрів на годину, заборонено. Якщо ділянки особливо небезпечні, швидкість обмежується до 30 кілометрів на годину. На трасі ж швидкісний режим збільшується до 130 кілометрів на годину. Що стосується наших доріг, то на ці позначки можна не звертати уваги, оскільки в нас троршки інші обмеження.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!