Експлуатація

Що зламається у Honda CR-V IV покоління: п’ять головних проблем популярного «японця»

Багато хто вважає Honda CR-V четвертого покоління чи не ідеальним кросовером на вторинному ринку — комфортна, практична, японська якість… Тому попит на модель стабільний, і машини у продажу не затримуються. Однак до надійності цієї Honda також є питання. Ми у AMPERCAR.com вирішили розповісти про п’ять найпоширеніших проблем у Honda CR-V (RM).

1. Підвищена витрата оливи Honda CR-V

Потенційний ресурс обох бензинових двигунів CR-V – понад 350 000 кілометрів. Тому у випадку з ними особливо неприємно зіткнутися з підвищеною витратою оливи на вдвічі, а то й утричі меншому пробігові.

Що робити. Дволітровий R20A2 та K24 об’ємом 2,4 літри дуже вимогливі до обслуговування. Регулярну заміну оливи бажано робити раз на 10 000 кілометрів, а то й частіше. На вікових машинах треба контролювати місця потенційних витоків мастила. Серед них – клапанна кришка, заглушка ГБЦ та прокладки системи i-VTEC. При виявленні проблеми їх треба міняти чи хоча б переущільнювати.

2. Відмова повного приводу

Муфта приводу задньої осі CR-V об’єднана з диференціалом. У ній застосовуються механічний та електричний насоси. Система влаштована простіше, ніж на попереднику, але може відмовити, залишивши кросовер передньопривідним.

Що робити. Щоб повний привід CR-V справно функціонував, недостатньо просто регулярно оновлювати мастило в трансмісії. По можливості варто уникати ще й постійних виїздів на бездоріжжя, тому що муфта Хонди найчастіше виходить з ладу і вимагає ремонту при попаданні води та бруду.

3. Ранній ремонт задньої підвіски

Якщо передня підвіска CR-V витримує більше 100 000 кілометрів, що прийнятно, то задня багатоважільна не така міцна. За даними ampercar.com, амортизатори надійні, але багато дрібниць можуть вимагати заміни раніше, ніж хотілося б.

Що робити. При погіршенні керованості та появі сторонніх звуків на ходу в найгіршому сценарії доведеться міняти сайлентблоки поздовжніх важелів, малі поперечні важелі та опори амортизаторів. І такий ремонт може знадобитися вже через 40 тисяч кілометрів. Трохи більше витримують задні пружини, які не люблять перевантаження.

4. Стуки рульової рейки в Honda CR-V

Рульовий механізм з електопідсиленням CR-V четвертого покоління виявився досить примхливим. Тому є велика ймовірність зіткнутися зі стуками ще до 120 000 кілометрів пробігу.

Що робити. Вся справа у слабкій механічній частині. Зазвичай допомагає заміна бічних втулок рейки. Тому деякі власники роблять це завчасно – при черговій заміні тяг та наконечників. Також елементи кермового управління CR-V страждають від поганої герметичності.

5. Слабкі гальма

Honda має дискові вентильовані гальма спереду і дискові ззаду. Сюрпризів з ними начебто не повинно бути, але виявилося, що обслуговувати гальмівну систему кросовера доводиться дуже часто.

Що робити. Передні колодки CR-V рідко витримують довше 40 000 кілометрів, а задні можуть зноситися ще раніше. Якщо потрібні ресурсні компоненти, то краще замість оригінальних деталей використовувати якісні замінники. Варіантів на ринку вистачає, і вони прослужать довше.

Recent Posts

Де водіїв узимку штрафують на 9000 гривень за тріщину на лобовому склі

Водіїв в Україні поліція час від часу штрафує за пошкодження лобового скла, хоча юристи і…

21.12.2024

Перереєстрацію вживаних авто в України паралізовано: коли поновлять

Ринок перепродажу автомобілів в Україні опинився у стані повної стагнації. Хакерська атака на державні реєстри,…

21.12.2024

Топ-8 уживаних компактних кросоверів у 2025 році

Сегмент невеликих SUV та компактних позашляховиків залишається одним із найпопулярніших на ринку. Перед початком 2025…

21.12.2024

Новий великий кросовер Hyundai отримав доволі низьку ціну: подробиці

Hyundai представив оновлений Palisade 2026 модельного року на ринку Південної Кореї. Новинка стала більш просторою,…

21.12.2024

Українським водіям заборонили проїзд у Румунію без техогляду легкового авто

З 20 грудня 2024 року для українських автовласників, які прямують до Румунії, запроваджено нові правила.…

21.12.2024

8 міфів, через які водії “вбивають” двигун, перевіряючи рівень мастила

Перевірка рівня мастила у двигуні - це не така проста процедура, як може здатися на…

21.12.2024