Україну замело. Двори, дороги та “дешеві” стоянки засипані снігом. І кожен водій, якому, всупереч порадам автоекспертів, “не терпиться” поїхати в таку погоду, стикається з проблемою: як витягти автомобіль із кучугури?
Пропонуємо до вашої уваги кілька перевірених лайфхаків, які допоможуть визволити автомобіль зі снігового полону.
Найпоширеніший спосіб. Вийшовши зранку у двір, багато водіїв виявляють, що їхні машини буквально потопають у снігових заметах. Те саме стосується ситуацій, коли автомобіль з’їхав з дороги на узбіччя, де багато снігу. У такому разі єдиний вихід – розкопати сніг.
Якщо машина повністю “втопла”, а тим більше якщо снігові замети не дозволяють виїхати, доведеться скористатися лопатою. Очищати сніг на машині можна щіткою або скребком. Щоб машина поїхала, потрібно відкопати як мінімум колесо та бампер. Тоді опір буде меншим.
Якщо водій заїхав машиною в товсту кучугуру і далі їхати не можна, потрібно задкувати. В ідеалі потрібно спробувати проїхати стежкою, залишеною машиною. Але це потрібно робити дуже плавно.
До речі, плавний хід – запорука успішного виходу із замету. Багато хто робить помилку, починаючи “газувати”. Це призводить лише до того, що автомобіль ще більше заривається в кучугуру.
Якщо машина вперто не їде зі снігової пастки і щоразу повертається назад, щойно намагаючись перекотитися через вибоїну, варто розкачати машину. Для цього потрібно трохи дати газу, але хай машина з’їжджає назад. Ви повинні повторити це кілька разів. Машина розгойдуватиметься сильніше і зрештою впорається з перешкодою.
На передньопривідних автомобілях це краще робити на першій передачі (або автоматичній), але на задньопривідних автомобілях краще працює, якщо увімкнути задній хід.
Альтернативний спосіб, який часто діє більш ефективно, — дошки під колеса. Якщо немає дощок – це може бути цегла, тканина, кущі, гілки дерева або щось подібне. Ви можете просто підкласти все це і спробувати вибратися. Якщо автомобіль не може впоратися з такою перешкодою, деякі водії використовують домкрат, ставлять машину на дошки, потім проїжджають через них.
Ряд експертів-автомобілебудівників стверджують, що досить ефективним способом вибратися зі снігового замету є зниження тиску в шинах. Сильно спускати їх не потрібно, це призведе до ще більших проблем, але можна знизити тиск у ведучих колесах буквально на десяту частку атмосфери, а то й трохи більше (до 0,7). Головне не забути потім накачати шини, щоб відновити їхню працездатність.
Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло – викликайте професіоналів і евакуатор.
Кросовер Xiaomi буде запущений у лютому чи березні, про що повідомляє інсайдер зі стану Xiaomi…
Гендиректор компанії Volkswagen Томас Шефер заявив на тлі суперечки з робітниками, що загострилася, компанія не…
У Швейцарії виявлено звалище вінтажних автомобілів. Як пише Auto Motor und Sport, близько сімдесяти машин…
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…