В 2017 році французька група PSA стала власником Opel – марки, без сумніву, легендарної. Але для німців проблема була в тому, що славетні часи для них були давно у минулому. Тож було незрозуміло, навіщо французам це «майно».
Проте час показав, що вони знають, що роблять. Opel почав перероджуватися на очах. Модельна лінійка німецького бренду швидко отримала новий сучасний дизайн та, найголовніше, сучасні розробки Peugeot. У тому числі і електричні силові установки.
Спочатку з’явилася електрична Opel Corsa. А потім настала черга електрифікуватися кросоверу Mokka.
Чому ми в AMPERCAR.com обрали для огляду саме «Мокку», а не «Корсу»? Все просто: електричний хетчбек найближчим часом не буде продаватися в Україні. Ринок замалий для цього класу автомобіля. А ось нова Mokka з електричним приводом дебютує у вітчизняних дилерів вже до кінця 2021 року.
Друга Mokka базується на модульному «візку» від концерну PSA. Кросовер має класичну будову для свого класу:
На всіх колесах автомобіля застосовані дискові гальма (вентильовані спереду), які працюють спільно з ABS, EBD і іншими «фішками».
З появою другої генерації Mokka отримала електричну версію. Модель нового покоління разюче відрізняється від попередника. Представники компанії навіть заявили, що нова Mokka «визначає розвиток дизайну майбутніх автомобілів Opel на 10 років вперед».
Новинка отримала об’єднані під хромованим кантом в єдину деталь фари і радіаторну решітку. Таке оформлення передньої частини стане обов’язковим атрибутом наступних моделей.
Вся оптика світлодіодна вже в базовій версії. А за доплату вона може бути навіть матричною. Дах в новому виканні став «купеподібним». П’яті двері зверху прикриті немаленьким спойлером.
Крім того, кросовер має ефектне двоколірне забарвлення кузова: в контрастний колір пофарбовані не тільки стійки і дах, а й капот з радіаторною решіткою.
Змінилися і габарити: кузов покоротшав на 125 міліметрів. А відстань між осями збільшилася на символічні два міліметри. Передній звис зменшився на 61 міліметр, задній – на 66 міліметрів. Обсяг багажника під полицею дорівнює 350 літрам.
Салон виконаний в мінімалістичному стилі. Mokka нового покоління отримала повністю цифровий кокпіт, який складається з двох екранів:
Матеріали в салоні стали кращої якості. В більш дорогих версіях поєднуються шкіра і алькантара, розбавлені чорними лакованими вставками.
У списку обладнання заявлені бездротова зарядка, водійське крісло з функцією масажу, адаптивні світлодіодні матричні фари, круїз-контроль, система моніторингу рядності руху і камера заднього виду з кутом огляду 180 градусів.
Серед приємних сюрпризів – до стандартно оснащення увійшла мультимедійна система з голосовим керуванням. Смартфон можна можна підключати через Apple CarPlay або Android Auto.
Формально салон Opel Mokka другого покоління має п’ять місць. Але, судячи з усього, на ділі найбільш комфортно тут буде чотирьом.
Спереду встановлені крісла з добре вираженими валиками бічної підтримки, широкими діапазонами регулювань і підігрівом. Ззаду – комфортабельний диван з мінімальною кількістю зручностей.
Багажник кросовера має правильні форми і цілком непоганий об’єм – 350 літрів в звичайному стані. Другий ряд сидінь складається двома асиметричними частинами в абсолютно рівну площадку, збільшуючи місткість вантажного відділення більш ніж у два рази.
Opel Mokka-e укомплектовано електричним мотором потужністю 136 кінських сил. Двигун живиться від батареї ємністю 50 кіловат-годин. Вона забезпечує електрокару запас ходу на рівні 325 кілометрів за циклом WLTP.
Максимальна швидкість обмежена на позначці 150 кілометрів на годину. На підзарядку до 80% знадобиться приблизно півгодини (за умови використання потужної зарядної станції).
Opel дає гарантію на батарею на 8 років або 160 тисяч кілометрів.
За замовчуванням автомобіль забезпечується бортовим зарядним пристроєм потужністю 11 кіловат-годин.
Opel Mokka-e побудований на одній платформі з іншим електромобілем – Peugeot e-2008. Силові установки у кросоверів теж однакові. Тож недивно, що на дорозі вони поводяться дуже схоже.
Але неможна сказати, що це абсолютно однакові автомобілі. Адже німецькі інженери попрацювали над власними налаштуваннями ходової.
На дорозі Mokka-e почувається дещо впевненіше за свого побратима з двигуном внутрішнього згоряння. Мабуть, це відбувається за рахунок додаткової ваги, яку додає важка батарея. До того ж налаштування підвіски в нього більш вдалі – «Мокка» не така чутлива до ям на дорозі, як Peugeot e-2008.
Німці також попрацювали над налаштуваннями керма. Тому у Mokka-e воно більш важке, ніж у e-2008. Зворотній зв’язок з колесами відчувається краще. Більш чутливі у німця й гальма.
Opel Mokka-e не можна назвати найбільш практичним електромобілем в класі. Він має відносно невелику батарею і, як результат, не дуже вражаючий запас ходу.
Але це стильний та сучасний кросовер. І з цієї точки зору конкуренцію йому зможе скласти хіба що Peugeot e-2008, який, до речі, теж буде офіційно продаватися в Україні.
Віталій Єрмаков спеціально для AMPERCAR.com
Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…
В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…
Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…