Підроблена моторна олива – це загроза на ринку, що давно існувала і неухильно зростає, з якою навіть найбільші бренди не завжди можуть впоратися. Виробники підробок постійно вдосконалюють свої методи, підлаштовуючись під нові технології захисту та розробляючи все більш досконалі способи імітації оригінальних продуктів. Профільний фахівець розповів порталу ampercar.com, як виробляють підроблене моторне мастило і як його можна виявити.
Виробники фальшивок можуть використовувати різні хитрощі, щоб їх продукція виглядала як оригінал. Одним із таких методів є застосування дешевих видів моторного мастила, які потім розливаються у фірмові каністри та маркуються під відомі бренди. Це, можливо, не катастрофічний варіант, оскільки його негативний вплив на двигун починає проявлятися не одразу. Однак з часом дешева олива може призвести до утворення шкідливих відкладень, а також прискорити знос внутрішніх компонентів двигуна.
Ще один із найбільш часто застосовуваних методів підробки моторної оливи – це використання очищеного відпрацьованого мастила, яке продається під виглядом нового. Зловмисники купують відходи у величезних обсягах, потім за допомогою нехитрих апаратів усувають забруднення та відновлюють колір. Насправді ця рідина є сумішшю різних відпрацьованих масел, позбавлених своїх початкових захисних властивостей. Вона не містить потрібної кількості присадок, через що нездатна забезпечити належний захист ДВЗ від зносу. Використання такого масла може призвести до катастрофічних наслідків для двигуна.
Найкраще купувати моторне мастило в надійних магазинах, а потім уважно перевіряти упаковку на наявність маркування та всіх важливих ознак справжності. Щоб не зіткнутися з неприємними наслідками, важливо вчасно виявити підробку. Підробку найлегше помітити, якщо після заміни оливи на аналогічний тип починають виникати проблеми, яких не було раніше.
Однією з найявніших ознак фальшивки є надмірна витрата оливи. Крім того, підроблене мастило швидко втрачає свою ефективність, перетворюючись на густу субстанцію, яка накопичується в ключових частинах двигуна, погіршуючи його роботу та підвищуючи знос. Взимку в’язкість таких олив зростає, а при морозі до -20 градусів вони можуть зробити запуск двигуна вкрай важким та ризикованим для його компонентів.
Популярний недорогий кросовер Toyota RAV4 готують до прем'єри у 6 поколінні. Довгоочікуваний автомобіль поки що тримають у…
На дорогах європейських країн почали встановлювати нові знаки, які можуть викликати запитання у водіїв. Один…
BMW готується до випуску наступного покоління M3, яке дебютує у 2027 році. Ця модель вперше…
Skoda представила кросовер Kodiaq Sportline 130 Edition на честь 130-річчя марки. Ця версія вирізняється унікальними…
На виставці Bharat Mobility Global Expo в Індії компанія MG представила свій новий рамний позашляховик…
Аналітики Інституту дослідження авторинку склали список найдоступніших дизельних автомобілів, представлених на українському вторинному ринку у…