Експерт назвав головні причини перегріву АКПП в автомобілі

Причини нагрівання коробок передач залежать від їхньої конструкції та принципу роботи. Наприклад, механічна коробка передач, відома своїм високим ККД в межах 0,96-0,98, практично не втрачає енергії – всього 2-4% втрат йде на тепловиділення при передачі крутного моменту від двигуна до колес. Однак у автоматичних коробок передач та варіаторів ККД значно нижче – близько 10% енергії втрачається у вигляді тепла через тертя та інші енергетичні втрати.

Основне джерело тепловиділення в автоматичних коробках передач та варіаторах – гідротрансформатор. На додаток до цього, АКПП кожне включення передачі супроводжується прослизанням пакету фрикційних дисків, що неминуче впливає на підвищення температури. Тому АКПП має бути забезпечена потужними теплообмінниками, повідомляє ampercar.com.

Сучасні легкові автомобілі виробники прагнуть зробити легшими, економічнішими та доступнішими. Навіть найменші несправності в технічному стані системи охолодження можуть спричинити серйозні проблеми з перегріванням. Якщо радіатор АКПП забруднений, це може мати серйозні наслідки.

Якщо електровентилятор системи охолодження двигуна почне вередувати або повністю вийде з ладу, це не тільки загрожує перегріванням мотора, а може серйозно вплинути на температуру АКП або варіатора.

Крім того, якщо не змінювати трансмісійну рідину, вона не зможе ефективно виконувати свої функції, що призводить до значних втрат у роботі фрикціонів і, отже, підвищує температуру.

Зношування самого агрегату посилює його схильність до перегріву. Пошкоджені фрикційні пари, працюючи зі збільшеним тертям, довше затримуються при включенні, що автоматично призводить до підвищення температури агрегату.

Перегрівання АКПП або варіатора також може бути викликане буксируванням причепа та довгим рухом у міських пробках.

Вплив стилю водіння на температуру двигуна та трансмісії не слід недооцінювати. Коли йдеться про можливе перегрівання АКПП чи варіатора, ключовим моментом стає плавність руху. При їзді швидкісною трасою рекомендується утримувати найвищу передачу. Це дозволяє уникнути зайвих перемикань, які збільшують роботу фрикціонів та ведуть до підвищення температури.

Зупинившись на світлофорі, не рекомендується переводити АКПП у нейтральне становище, тому що при наступному старті доведеться знову поєднувати фрикціони. Однак, якщо доводиться стояти на залізничному переїзді десятки хвилин, рекомендується перевести коробку передач в режим “Паркінг”.