Останні кілька років Tesla оснащувала свої електромобілі чипами Ultra-Wideband (UWB), які покращують продуктивність функції ключа в телефоні. Проте дослідники виявили, що електромобілі Tesla все ще вразливі до ретрансляційних атак, попри нову технологію. Це дозволяє злодіям викрадати Tesla за лічені секунди за допомогою дешевих радіопристроїв.
Автомобілі Tesla не є найлегшими для викрадення завдяки безлічі вбудованих функцій безпеки. Програмне забезпечення Tesla є одним із найбільш захищених в автомобільній індустрії, що ускладнює доступ до нього. Tesla також пропонує функцію PIN-to-drive, яка запобігає запуску автомобіля без введення правильного PIN-коду. Навіть якщо високотехнологічним злочинцям вдасться викрасти Tesla, автомобіль можна відстежити завдяки GPS-навігації. Крім того, пристрій відстеження та зв’язку інтегрований у мультимедійну систему, що ускладнює його деактивацію.
Однак, це не означає, що Tesla неможливо викрасти. Статистика показує, що Tesla — одні з тих автомобілів, що найменше викрадають, але випадки угону все ж таки відбуваються. Автомобілі, що використовують брелок для безключового доступу, особливо вразливі до ретрансляційних атак. За допомогою недорогих радіопристроїв злодії можуть передавати радіосигнал від брелока до автомобіля. На щастя, Tesla більше не постачає свої автомобілі з брелоками, якщо тільки власник не замовить його. Натомість більшість власників використовують NFC-карти, які працюють на набагато менших відстанях, що робить їх несприйнятливими до ретрансляційних атак.
Втім власники можуть використовувати свій телефон як ключ, що вимагає використання Bluetooth-сигналу телефону, який не є таким безпечним, як NFC. Хоча це дуже зручно, ця функція відкриває можливість для вразливостей, дозволяючи зловмиснику розблокувати автомобіль та викрасти його. Тому багато хто зрадів, коли Tesla впровадила підтримку Ultra-Wideband (UWB). Ця технологія дозволяє автомобілю точно знати, де знаходиться водій і чи рухається він до машини, чи від неї.
Багато хто думав, що нова технологія зробить Tesla несприйнятливими до ретрансляційних атак. Однак дослідники з пекінської фірми з кібербезпеки GoGoByte показали, що це не так. Навіть оновлена модель 3 з новою технологією Ultra-Wideband може бути зламана за допомогою ретранслятора. Однак це не пов’язане із технологією UWB. Дослідники GoGoByte змогли провести ретрансляційну атаку на останню модель Tesla Model 3 через Bluetooth, як і з попередніми моделями.
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…
На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…
Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…
BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…
Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем стає все ближче, а разом з…