Українцям дали поради, як діяти у випадку ДТП за кордоном
Моторне (транспортне) страхове бюро України звертає увагу українських автовласників на обов’язковість наявності міжнародного страхового сертифікату “Зелена картка” у разі експлуатації транспортного засобу за кордоном. До системи “Зелена картка”, окрім країн Європи, входять також Азербайджан, Туніс, Марокко, Туреччина та Іран.
У випадку ДТП за кордоном, якщо український водій став постраждалим, необхідно звернутись до страхової компанії винуватця аварії. Не кожна закордонна страхова компанія має розгалужену мережу офісів, але багато з них приймають документи поштою чи в електронному вигляді. Про це повідомили на сайті МТСБУ.
Виплата страхового відшкодування здійснюється на умовах, визначених законодавством про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників країни, на території якої сталася ДТП. Якщо поліс страхування відповідальності у винуватця ДТП відсутній, можливим є звернення до бюро “Зелена карта” країни, в якій зареєстрований транспортний засіб винуватця.
Поради щодо алгоритму дій в разі ДТП за кордоном:
- Викликати поліцію, та за необхідності, інші служби і не залишати місце ДТП до їх приїзду.
- За технічної можливості необхідно: сфотографувати місце ДТП, пошкодження всіх транспортних засобів або іншого майна, зафіксувавши координати місця ДТП (дані геолокації), або зробити відеозапис з місця ДТП.
- Занотувати дані інших учасників ДТП: ПІБ водія, дані водійського посвідчення, контактний телефон, назву страхової компанії та номер полісу; записати інформацію про свідків та їх контактні дані.
- Сфотографувати, за технічної можливості, усі документи, які були оформлені на місці ДТП (довідка поліції, європротокол тощо).
- Якщо, на вашу думку, ви є винуватцем ДТП, надайте другому учаснику відомості про ваш договір міжнародного страхування “Зелена картка”.
- Якщо, на вашу думку, ви є потерпілим в ДТП, наполягайте, щоб винуватець надав копію свого договору страхування (або інформацію про нього) та повідомив свого страховика про подію з місця ДТП.
- Якщо по ситуації очевидно, що ви потерпілий – не надавайте нікому, крім працівників поліції, копії вашого договору міжнародного страхування “Зелена картка”, щоб не стати жертвою шахраїв.
Незалежно від того, кого ви вважаєте винуватцем аварії, у найкоротший термін повідомте страхову компанію, з якою ви уклали договір міжнародного страхування “Зелена картка”, про ДТП будь-якими комунікаційними засобами, погодженими із страховиком.