На всю сім’ю: підбираємо п’ять 7-місних електрокарів у 2021 році
Топ-5 кращих семимісних електрокарів у 2021 році
Електромобіль вже без обговорень сприймається як головний транспортний засіб майбутнього, витіснення автомобілів з ДВЗ постає все в окресленішій і окресленішій перспективі. Сьогодні моделей електрокарів на ринку доволі багато, у всякому разі, значно більше, ніж п’ять років тому, а з асортиментом десятирічної давності взагалі годі порівнювати.
Які електрокари першими спадають на думку, коли би вас попросили назвати декілька? Ультимативна Tesla Model S чи елегантна Model 3, пристарілий Nissan Leaf, суперміні від MINI або Renault Zoe? Можливо навіть кросовери Volvo XC40 Recharge, Volkswagen ID.4? Спорткар класу «люкс» – Porsche Taycan – також доволі нашумілий гравець.
Усі вищезгадані моделі споріднює один банальний факт – вони 4- або 5-місні. Для багатьох покупців сьогодні цього не достатньо. Якщо наявна потреба перевозити в робочих цілях певну групу людей чи просто є велика сім’я, що вимагає додаткового простору та місця – тоді виникає затребуваність у 7-місних машинах. А що, якщо пошукати на ринку 7-місні електрокари? Ми у AMPERCAR.com поставили це за мету і ось що знайшли. Читайте далі.
Peugeot e-Rifter / Citroen e-Berlingo
Компактвени Пежо Партнер та Сітроен Берлінго це давно відомі «близнюки», але від тепер вони також пропонуються як чисті електрокари. Для них використовується той самий силовий агрегат, що й у круаніших «бусах», згаданих у цьому списку далі. Як результат – трохи більший запас ходу, близько 270 км.
На вибір надається три режими їзди: Eco, Normal і Power. Перший обрубує потужність лише до 80 кінських сил і вимикає систему кондиціонування повітря, щоб заощадити запас ходу, тоді як «Power» найкраще зарезервувати для важких навантажень, як радить сам виробник. Система заряджання така ж, як і для більших венів, тому 80% заряду батареї можна досягти за півгодини на загальнодоступному швидкому зарядному пристрої.
Ні електричний «каблучок» Пежо, ні його аналог від Сітроен не виглядають якось відмінно від своїх бензинових та дизельних аналогів, єдине що e-Berlingo отримує кілька синіх штрихів в екстер’єрі, щоб виділити його. Вони трохи дорожчі, ніж бензинові та дизельні Партнери/Берлінго, але, знову ж таки, дають можливість незрівнянно знизити експлуатаційні витрати.
Peugeot e-Traveller / Citroen e-SpaceTourer
Як і у випадку з вище згаданими компактвенами, вени середнього розміру – Пежо Тревеллер та Сітроен СпейсТурер – також повністю ідентичні між собою технічно та пропонуються у виконанні виключно на електротязі зокрема. Їх запас ходу без підзарядки може сягати 235 км. У рух 7-місних «електровенів» приводить та ж сама силова установка, що і малий хетчбек Пежо е-208 (батарея на 50 кВт год). Вантажні фургони Peugeot e-Expert та Citroen е-Jumpy, на базі яких побудовані ці пасажирські «буси», здатні долати більше, оскільки оснащуються об’ємнішою батареєю на 75 кВт год. За допомогою швидкого заряджання французький «бус» заповнює ємність електробатареї до 80% за 30 хвилин. Звичайний WallBox потужністю 7,4 кВт год забезпечує легку зарядку протягом ночі у вашому гаражі.
Mercedes-Benz EQV
У кожному представнику даного класу ви повинні змиритися з твердою пластмасою оздоблення салону, що вважається зрозумілим фактом, оскільки багато компонентів салону такі вени ділять з комерційними фургонами. Але це не стосується Mercedes EQV. Це цілковито електрична версія V-класу з розкішним салоном, матеріалами преміум-класу та високим рівнем технологій, як і слід було очікувати від автомобіля марки Мерседес-Бенц.
Силовий агрегат вражає на папері, обіцяючи пристойні 336 км запасу ходу без підзарядки. Проте, як і з будь-яким електромобілем, ці цифри швидко підкосяться, якщо ви проводите багато часу на автомагістралі. На щастя, є швидка зарядка, що дає 80% поповнення батареї за 45 хвилин. Рекуперація енергії гальмуванням також дозволяє керувати однією педаллю в найсильнішому режимі.
Доступні три рівні комплектації, причому верхній навіть отримав пневмопідвіску та звукову систему Burmester. Усі оснащені світлодіодними фарами, камерою заднього виду та 10-дюймовим медіа-екраном MBUX , чого, мабуть, слід очікувати, коли EQV щонайменше коштує понад 70 тисяч євро
Rivian R1S
7-місний американський електро-кросовер R1S побудований на тій же платформі, що лежить в основі пікапа R1T. Особливістю цієї skateboard platform є те, що електромотори, батарея, система охолодження та елементи підвіски розташовані нижче за рівень коліс. Наслідком такої конфігурації є більша кількість простору всередині, а також розташований нижче центр маси автомобіля.
До 100 км/год такий R1S розганяється за 3.3 с, максимальна швидкість дорівнює 200 км/год. Але не менш важливо, що завдяки електромотору для кожного окремого колеса кросовер може оптимально розподіляти крутний момент за допомогою ПЗ, а не механічних вузлів. Це, за твердженням Rivian, позитивно впливає як на керованість, так і на пересування бездоріжжям.
Щодо оформлення салону, то в ньому (як і у зовнішності кросовера) акцент зроблений на строгі прямі лінії: прості площини домінують на передній панелі, масивному центральному підлокітнику та дверних картах. В оформленні салону використовуються тканина та штучна шкіра, на передній панелі (у деяких комплектаціях) – справжнє дерево.
Tesla Model X
Специфічний семимісний електричний кросовер-мінівен є доволі суперечливим кандидатом на роль повноцінної 7-місної машини, але заплющимо очі на це.
Тесла Модел Х, як і раніше приверсає увагу вельми оригінальним дизайном з цими дверима «соколами», які відкриваються вгору. Однак вони призначені не тільки для показу – завдяки їм надається деяке полегшення доступу до задніх сидінь на тісних автостоянках.
Новий силовий агрегат «скаженої» версії Plaid, який з’явиться в наступному році, обіцяє розгін від 0 до 100 км/год за 2,5 секунди, що зробить його найшвидшим кросовером (чи мінівеном), коли-небудь створеним. Крім того, тоді як версії Plaid і Long Range пропонують більш ніж 480 кілометрів дальності ходу. Власники Tesla також можуть використовувати мережу Supercharger, яка має низку переваг перед загальними електрозаправками.