Випустивши у 2010 році перше покоління бюджетного кросовера Duster, розробники не могли собі навіть уявити, наскільки успішним стане цей продукт. У нас він продається під брендом Renault, хоча за специфікаціями є гранично близьким до Dacia для Євросоюзу і випускається на тому ж заводі в Румунії. Коротше кажучи, Рено Дастер для України має більше спільного з Dacia Duster для країн ЄС і Західної Європи, ніж з Renault, що продаються в Узбекистані чи, скажімо, Уругваї. Це стосується і першого, і другого покоління.
Версії 4х4 (а саме такими і повинні бути «пилючники») – це один з небагатьох компактних позашляховиків. Його застосування однаково підходить для щоденного маршруту містом та доланням серйозного бездоріжжя в суворих експлуатаційних умовах. Саме за таку універсальність всі ми любимо Duster 4×4.
Найновіша ітерація бюджетного позашляховика з повним приводом доступна виключно з механічною КПП і двома агрегатами на вибір: 1.3-літровий бензиновий турбо мотор (150 к.с.) або традиційний 1.5-літровий «дизель» (115 к.с.). Модифікації з заводським ГБО, автоматичною КПП чи 1.0-літровим двигуном випускаються лише як передньопривідні.
Редакція MMR.net.ua поставила собі завдання: знайти альтернативи для бюджетного позашляховика на ім’я Duster. Чи їх просто немає? Що ж, ми знайшли три офф-роудера та два кросовера. Останні два варіанти більш дотичні до реалій українського ринку, тоді як всюдихідні контраргументи це більше специфіка глобальної тематики.
Якщо чесно – єдиною прямою альтернативою для Дастера виступає тільки Ford Bronco Sport. Та за іронією долі саме його не продають в Європі. У нас в Україні є тільки привезені з Північної Америки «битки», тобто вживані авто з неясним минулим. Шкода, бо великий рамний Бронко для європейського споживача доступний. Якби фордівці таки «завезли» ще менший і доступніший Bronco Sport до Старого Світу, гегемонія Дастера там могла б трохи та й похитнутися. Адже це саме той формат – компактний 4х4 для універсального застосування.
Чим бере Ford у порівнянні з «румуном»? На відміну від Duster, Bronco Sport має безліч продуманих під активний спосіб життя «фішок». Це можуть бути кишені на замку в спинках передніх крісел, числення гачки чи гумки для зачіпки на другому ряді та в багажнику, розетки, гумові килимки-піддони тощо. Взагалі оснащення Бронко Спорт в «базі» щедріше за більш спартанський Дастер в найдешевшій комплектації, план індивідуалізації – ширший. Проте лінійка двигунів і трансмісій Ford навпаки менш різнопланова, й ціна не така щедра.
“Cолдафонський” Suzuki Jimny – це малий рамний позашляховик, який фактично не має прямих конкурентів. Ніхто більше не випускає рамного всюдихода з такими невеликими габаритами. Цей японський 4х4 також не запропонує того простору, що Ford чи Duster, як і не поділяє з ними багато оснащення з комфорту та безпеки. Ба більше, в ЄС Сузукі продає свій Джимні виключно у 2-місному виконанні. Тому ця машина більше підійде тим, хто цінує довговічність і витривалість в позашляховику, але зазвичай їздить в машині сам або максимум з одним пасажиром.
Suzuki Jimny використовує конструкцію підвіски з нерозрізними мостами, оснащений понижувальним рядом передач і повним приводом за типом «парт тайм». Чого тут немає, так це будь-яких блокувань диференціалу. Японці повважали, що це лише зробить позашляховик важчим, а реального сенсу не дасть – адже з такою масою, габаритами і геометрією підвіски (включаючи коротку колісну базу і вузьку колію) Suzuki Jimny і так не зазнає невдач навіть на суворому бездоріжжі.
FIAT Panda 4х4 є мрією для тих, кого крупногабаритні автомобілі лякають не менше, ніж чортів тризуб. Це легесенький, маневрений, жвавий всюдихід, який у плані прохідності цілком здатен позмагатися з «прокачаними» позашляховиками. За даними mmr.net.ua це унікальна пропозиція у цілій автоіндустрії, зокрема якщо зважити, наскільки недорогим є 4х4 ФІАТ. Людям, які живуть в гірській місцевості або, наприклад, часто збирають гриби чи ягоди у лісі, Панда підійде більше за Duster’а – бо вона значно менша і легша.
Під капотом у Panda 4х4 Cross встановлено 2-циліндровий бензиновий турбодвигун 0.9 (85 к.с.) або дизель MultiJet об’ємом 1.3 л. на 95 к.с. Потужності цих двигунів вистачає за край, враховуючи масу машини – близько тонни. Система повного приводу оснащена електронною імітацією блокування диференціалів, системою динамічної стабілізації і системою Terrain Control з трьома режимами руху: автоматичний розподіл тяги по осях, жорсткий повний привід і алгоритм допомоги водієві при спуску з гори.
Якщо позашляховик Suzuki Jimny занадто малий, можна звернути увагу на субкомпактний кросовер Suzuki Vitara. Ці машини обоє слідують ідеалам бренду: вони «чесні», прості та надійні. Так, навіть Вітара без сумніву програє Дастеру в плані простору – вона набагато менша. Прохідність також не може поконкурувати: геометрія звисів та дещо нижчий кліренс не дають шансів боротися з Dacia. Дизельних моторів Suzuki також не передбачено, от і виходить, що єдиною перевагою японської моделі на ринку України є можливість взяти її з повним приводом + АКПП водночас.
Проте не слід аж так списувати здатність Suzuki Vitara пересуватися пересічною місцевістю чи зимовими дорогами. Як би там не було, електроніка тут налаштована добротно і вибратися в непростий маршрут тут також можна, якщо у вас-таки версія з всіма ведучими колесами.
Після чергового рестайлінгу кросовер ASX виглядає напрочуд по-чоловічому. Вже 12 років він на конвеєрі, проте навіть зараз свого покупця машина знаходить. На думку mmr.net.ua, у цьому популярному «японцю» допомагає хороший баланс якостей, які завжди в ціні: це довговічність, грамотне проектування та практичність. Тут вивірена ергономіка, доволіпросторий салон і високий кліренс – аж 19.5 см.
Щодо техніки, то в якості базової комплектації Mitsubishi пропонує для свого кросовера 1.6-літровий 117-сильний бензиновий атмосферний мотор. Трансмісія в такому разі буде 5-ступенева «механіка» з приводом на передню вісь. Бажаєте двопедальну модифікацію? Тоді відразу доплатіть за 2.0-літровий агрегат на 150 к.с. і за повний привід на додачу. ASX точно більше вподобають ті, хто вважає імідж Duster надто утилітарним і хто не бачить доцільності для себе їздити за межами асфальту.
Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…
В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…
Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…