Топ-3 найпоширеніші помилки при прогріві автомобіля взимку

Добре, коли в автомобілі є передпусковий обігрівач, система автозапуску, також функції підігріву сидінь і керма. Просто визирнув із вікна, натиснув кнопку і вийшов до вже прогрітого авто. Це полегшує життя. Складніше для тих, у кого ці опції відсутні. Крім того, деякі водії неправильно прогрівають свої автомобілі. Портал mmr.net.ua назвав 3 найпоширеніші помилки при прогріві мотора.

У холодну пору року кожен водій бажає, щоб салон машини швидко прогрівся. Але через неуважність чи незнання багато хто робить дії, що уповільнюють цей процес.

Перше, чого слід уникати, це включення печі на максимум. Ефективне прогрівання салону таким чином можливе лише при повністю прогрітому двигуні. Після тривалого простою автомобіля на морозі ця дія не принесе бажаного результату.

Причина полягає в тому, що охолоджуюча рідина, в двигуні повинна досягти хоча б мінімальних 50 градусів, щоб почати надходження злегка підігрітого повітря в салон. Навіть у цьому випадку, при включенні вентилятора пічки на максимальну потужність, холодне повітря, що швидко проходить через радіатор, не встигне прогрітися. Рекомендується встановити мінімальну швидкість обдування. Або якщо є клімат-контроль, активувати режим “Auto” – в цьому випадку кліматична система автоматично оптимізує час прогріву салону.

Друга помилка – багато хто забуває про рециркуляцію. Незважаючи на мороз, у салоні автомобіля, який простояв на вулиці всю ніч, все одно буде на кілька градусів тепліше. Якщо пічка в автомобілі, що остигнув, черпає повітря з вулиці, їй знадобиться більше енергії і часу для прогрівання салону. Більш ефективним варіантом є використання режиму, коли повітря циркулює лише у салоні. Такий підхід прискорює прогрівання повітря і, отже, скорочує витрати палива.

І, нарешті, не варто забувати, що на ходу машина швидше прогрівається. Немає потреби повністю прогрівати автомобіль, коли він стоїть на парковці. Сучасним двигунам достатньо 3-5 хвилин роботи на холостих оборотах у мороз, щоб на автомобілі можна було почати рух. Важливо пам’ятати, що не слід стартувати дуже різко, а також важливо уникати надмірного підвищення обертів протягом перших 10 хвилин. Це необхідно для повного прогрівання не тільки двигуна, а й коробки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!