Топ-10 кращих автомобілів у 2022 році на випадок зомбі-апокаліпсису

Ніхто не скаже, що насправді нас чекає в майбутньому. Ми вже відчули наслідки поширення і мутування коронавірусної інфекції по всьому світу, а хто його знає, що там відбудеться далі? Ба навіть у цьому ж таки, 2022 році? А раптом в якійсь із секретних лабораторій якоїсь могутньої країни щось вийде з-під контролю, якийсь дослід чи експеримент піде зовсім не у той бік? Потрібно завжди мати запасний план!

Звісно, все це більше жарти і фантазії, але ми подумали, а що, якби дійсно потрібно було знайти ідеальний транспортний засіб для виживання в умовах глобальної біологічної катастрофи, наприклад зомбі-апокаліпсису? Коли весь світ перевернувся з ніг на голову, повний хаос та метушня, численні покинуті населені пункти та розграбовані магазини. Коли у будь-якому трохи темнішому чи віддаленішому місці може зачаїтися один чи ціла група страшних зомбі. Заправки пустують, пальне, припустимо, є.

Отож, ми у AMPERCAR.com у новорічні дні зібрали ТОП-10 автомобілів, які, сукупно з додатковим тюнінгом, здатні будуть вас врятувати під час глобальної епідемії зомбі. Принципи добору прості як двері: вимагається надійність, максимальна прохідність, висока місткість, придатність до установки додаткових елементів захисту та озброєння. Виключно повний привід. А також – звучна брутальна назва моделі! Жартуємо!

  1. Ford Expedition

  • Конструкція: рамний повнорозмірний позашляховик;
  • Надійність: 7/10;
  • Прохідність: 7/10;
  • Місткість: 9/10.

Флагманський позашляховик Форд – «Експедиція» – може мати 5- або 7-місне виконання. Двері багажника мають функцію відкриття лише вікна – пригодиться для обстрілу скажених зомбі на ходу. Взагалі, гігантський багажник і вагон простору всередині дають можливість взяти з собою купу необхідних речей. Мотор у Експедішн 3.5-літровий турбо бензиновий V6  (375 та 400 к.с.). У парі – тільки 10-ступінчаста автоматична КПП. Привід повний, передні колеса підключаються автоматично. Є примусове блокування муфти, «понижайка», а за доплату можна замовити блокування заднього диференціала. Також є можливість вибору одного із семи їздових режимів для різних типів покриття.

  1. TOYOTA LAND CRUISER

  • Конструкція: рамний повнорозмірний позашляховик;
  • Надійність: 8/10;
  • Прохідність: 9/10;
  • Місткість: 7/10.

Тойотівський флагман, культовий 4х4 всіх часів і народів – Ленд Крузер – щойно змінив покоління. Цікаво, що Toyota, подібно Ford, також відмовилася від 8-циліндрових двигунів тут. А от V6 можуть бути: 3.5 (415 к.с.), 4.0 (275 к.с.) та дизель 3.3 (299 к.с.), КПП – 10- або 6-ступеневий «автомат». Зрозуміло, що такої ультимативної надійності, яку раніше мав Ленд Крузер з моторами V8 більше не буде, проте все одно це японський автомобіль. Привід повний. Доступні всі три блокування диференціалів: переднього, міжосьового, заднього. Екіпаж у Ленд Крузері може складатися як з п’яти, так і з семи чоловік, втім, на 3-му ряду буде незручно і тісно.

  1. LAND ROVER DEFENDER

  • Конструкція: 3- або 5-дверний позашляховик з несучим кузовом;
  • Надійність: 5/10;
  • Прохідність: 9/10;
  • Місткість: 5-7/10.

Ленд Ровер це символ позашляховиків, а Дефендер – символ Ленд Ровера. Нове покоління, можливо, стало надто складним для когось, і разом з тим явно втратило надійність старого-доброго «Ленді», але зберегло видатну прохідність ікони всіх SUV. 3-дверна модифікація трохи краща на бездоріжжі, але має менше місця. Вибір двигунів в кращих традиціях європейського автопрому, широченний: від рядних 2.0- та 3.0-літрових бензинових «четвірок» і «шестірок» відповідно до 5.0 V8. Також є і дизельні модифікації: рядні 2.0 та 3.0. КПП – лише 8-ст. автоматична. Серйозне бездоріжжя Дефендер долає завдяки відмінній геометричній прохідності, постійному повному приводу з блокуванням міжосьового диференціалу, двоступеневій «роздатці» + розумній електронній системі Terrain Response II. Місць: 5, 6 або 7.

  1. JEEP GLADIATOR

  • Конструкція: рамний середньорозмірний пікап;
  • Надійність: 5/10;
  • Прохідність: 9/10;
  • Місткість: 7/10.

Джип Гладіатор і з заводу виглядає так, немов уже готовий до видовищних сутичок і протистоянь з усім на світі, а вже коли його «прокачати» на всі гроші, то взагалі здається, що пікап і задумувався для зомбі-рейдів в умовах кінця світу. До речі, далі у списку нас чекає купа пікапів «на стероїдах», адже цей тип кузова бездоганно підходить для розміщення кулеметів у вантажному відсіку, що дає можливість відстрілюватися на ходу. Також пікапи традиційно довговічні і до біса міцні, вони пристосовані для найжорсткіших умов експлуатації, це стосується як підвіски і кузова, так і силових установок. Щодо Гладіатора, то йому доступні тільки двигуни V6: бензин 3.6 (290 к.с., 8-ст. «автомат» або 6-ст. «механіка») та дизель 3.0 (264 к.с.). Для тематики даного посту необхідна версія Rubicon, яка оснащується повнопривідною трансмісією з передавальним ставленням демультиплікатора 4.0:1, двома блокуваннями диференціалів і переднім стабілізатором, що відключається.

  1. NISSAN FRONTIER

  • Конструкція: рамний середньорозмірний пікап;
  • Надійність: 8/10;
  • Прохідність: 8/10;
  • Місткість: 7/10.

Ніссан Фронтіер має шикарну техніку, а саме «вічний» бензиновий двигун V6 3.8 (314 к.с.) + 9-ст. гідротрансформаторний «автомат». Для боротьби зі смертельною небезпекою потрібно вибрати топ-версію Pro-4X, де привід 4х4 комплектується блокуванням заднього диференціалу  та амортизаторами Більштейн. Додати ще захисні решітки на усі вікна, бампер для тарану та приставити пару дробовиків до заднього скла, яке має висувну кватирку, – і це суперовий зомбі-мобіль! Особливо,  якщо врахувати, що бензиновий мотор розганяє пікап за якихось 7 секунд до 100 км/год! Для такої тяжкої великої машини це дуже швидко.

  1. NISSAN NAVARA WARRIOR

  • Конструкція: рамний середньорозмірний пікап;
  • Надійність: 8/10;
  • Прохідність: 8/10;
  • Місткість: 7/10.

А от Ніссан Навара Pro-4X Варріор мало в чому потребує доробок навіть у випадку зомбі-апокаліпсису. Ця хардкорна версія була розроблена для Австралії, пізніше очікуються поставки на ринки Південної Африки та Нової Зеландії. Тут також не дадуть пропасти повний привід з двоступеневою «роздаткою» та блокуванням заднього диференціалу, а також силовий передній бампер, дорожній просвіт на рівні 28 см, а також тяговитий 190-сильний дизельний мотор Renault на 190 к.с. Коробка передач – механічна на шість передач або автоматична на сім. Ах, і так: кватирка в задньому вікні також наявна!

  1. MITSUBISHI L200

  • Конструкція: рамний середньорозмірний пікап;
  • Надійність: 9/10;
  • Прохідність: 8/10;
  • Місткість: 7/10.

Мітсубіші «ель двісті», також відомий під назвою Triton, це, мабуть, єдина успішна модель колись видатного бренду сьогодні. І, до речі, напевно саме L200 є улюбленою моделлю серед усіх пікаповодів, не лише прихильників бренду з трьома алмазами на значку. Двигун 2.4, дизельний, потужність 181 к.с. Трансмісія механічна або автоматична на 6 швидкостей. Раніше девіз Mitsubishi складався з одного слова: «надійно». Якщо L200 раніше чимось справді нагадував ящура, то у зовнішності рестайлінгового пікапа взагалі можна простежити риси дракона. Лютий апарат! Пікап L200 має привід 4х4 у двох варіантах: Easy Select (класичний Part-time з жорстким підключенням передка), або Super Select (з міжосьовим диференціалом і можливістю відключати передню вісь). Off Road Mode дозволяє вибирати один із позашляхових режимів їзди (Пісок, Гравій, Камені, Бруд/Сніг).

  1. ISUZU D-MAX

  • Конструкція: рамний середньорозмірний пікап;
  • Надійність: 10/10;
  • Прохідність: 8/10;
  • Місткість: 7/10.

Якщо щось і може бути ще більш незламним за Toyota Hilux чи Mitsubishi L200, то це Ісузу – цей кремезний пікап є легендарним. Ультра довговічний апарат. Для D-Макса доступні два дизельні двигуни: 1.9 (150к.с.) та 3.0-літровий 4-цилінровий мотор на 190 к.с. Коробка передач – 6-ступенева механічна або автоматична. Зовнішній облік D-Max відповідає його можливостям: злючий дизайн та «накачані» пропорції. А також диски з шістьма болтами кріплення. При цьому салон і функціонал в цілому цілком сучасні. Система повного приводу це Part-time 4WD з передньою віссю, що жорстко підключається, і зниженим рядом, а також блокуванням заднього диференціалу.

  1. FORD F-150 RAPTOR

  • Конструкція: рамний повнорозмірний пікап;
  • Надійність: 7/10;
  • Прохідність: 9/10;
  • Місткість: 9/10.

О так, прийшов час до нього. Форд Раптор вже встиг стати іконою за три останні покоління F-серії. За цей час інші виробники автомобілів розробили свої варіанти екстримальних пікапів, але «брендом» їх усіх все ще залишається Форд Раптор. Під капотом – 3,5-літровий бензиновий V6 (450 к.с.), трансмісія – 10-ступеневий «автомат» та повний привід з автоматичним режимом. Система Management System має режими: нормальний, спортивний, дощ/сніг, бруд/пісок, каміння і найособливіший – «баха». Архітектура, ергономіка та загальна якість матеріалів салону на небаченому рівні для усіх вищезгаданих, менших пікапів рівні. Проте головніше в даному контексті те, що тут значно більше місця для екіпажу з останньою надією на порятунок.

  1. IVECO DAILY 4X4

  • Конструкція: рамний всюдихід;
  • Надійність: 8/10;
  • Прохідність: 10/10;
  • Місткість: 9/10.

Місце №1 посів мало кому відомий апарат, але якщо і буде суджено тільки комусь одному вижити на планеті Земля, то це виявиться екіпаж на Івеко. Так, задній ряд на 4 чоловік тут… відстій (спинки сидінь майже вертикальні), в салоні гучнувато без додаткової шумоізоляції, а сама машина важка і величезна, але кого це цікавить? Значно важливіше, що тут невмирущий 3.0-літровий 180-сильний дизельний мотор, блокування переднього, міжосьового і заднього диференціалів. Daily 4х4 обладнаний  постійним повним приводом з розподілом крутного моменту 32% на передню вісь і 68% на задню, що дає непереможне зчеплення з будь-яким дорожнім покриттям. 6-ступенева механічна коробка передач (шоста підвищуюча передача) з’єднана з центральною роздавальною коробкою двома понижувальними передачами для отримання: 24 передавальних відношення вперед та 4 для руху  назад. Наскільки суворі задні сидіння (хоча місця багато) настільки класно знаходитися спереду. Особливо за рулем, бо водійське сидіння може оснащатися своєї пневмопідвіскою, як на тяжких вантажівках.