Новини

ЄС звинуватив китайських виробників електромобілів у демпінгу та спотворенні ринку — запущено розслідування

Брюссель ініціює антидемпінгове розслідування щодо китайських виробників електромобілів, які «спотворюють» європейський ринок. З урахуванням масштабів ринку Європи розслідування може стати однією з найбільших торгових справ.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) оголосила про розслідування під час свого щорічного звернення до європейських законодавців: «Світові ринки зараз затопили дешеві китайські електромобілі. <..> Оскільки ми не допускаємо такого зсередини, ми не допустимо такого і зовні. Тому сьогодні я можу оголосити, що Комісія відкриває розслідування, спрямоване на протидію субсидіювання електромобілів, що надходять з Китаю. <..> [Європейські компанії] занадто часто виключаються із зарубіжних ринків. <..> Їх часто витісняють конкуренти, які виграють від величезних державних субсидій».

Єврокомісія планувала ініціювати розслідування кілька місяців, і Урсула фон дер Ляйєн порушила це питання у розмові з прем’єр-міністром Китаю Лі Цян (Li Qiang) у кулуарах саміту G20 у Нью-Делі. Ринок цінних паперів оперативно відреагував на цю заяву: на 2% подешевшали акції BYD, на 3% акції Xpeng, знизилися також котирування Great Wall Motor і Li Auto.

Початок 2010-х років ознаменувався банкрутствами кількох європейських виробників сонячних батарей, чию продукцію витіснив дешевший китайський імпорт. З переходом до «зеленої» економіки перебудовується ринок та транспортні засоби — європейські автовиробники ризикують втратити лідерство, і повторення негативного сценарію в країнах ЄС намагаються не допустити. Якщо буде встановлено, що китайські виробники електромобілів порушують торгові правила, їхню продукцію може чекати карне мито.

Китайські автовиробники і не приховують своїх намірів здобути європейський авторинок — найбільший за межами Китаю. Глава європейського підрозділу BYD Майкл Шу (Michael Shu), наприклад, заявив, що компанія хоче увійти в трійку до кінця десятиліття і, якщо це можливо, навіть стати першою. Китайський імпорт не влаштовує і представників європейського автопрому — на їхню думку, китайські конкуренти зловживають своїми перевагами: дешевшими енергоресурсами та дешевшою робочою силою. У Stellantis заявили, що розглядають можливість запустити виробництво більш дешевих електромобілів за межами Європи з їх подальшим імпортом — тільки так можна конкурувати з китайськими моделями.

Частка китайських брендів на ринку електромобілів ЄС у 2021 році становила менше ніж 1%, але цього року вона зросла до 2,8%, підрахували аналітики Schmidt Automotive Research. А дослідники Inovev вже говорять про 8%.

Recent Posts

Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції

Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…

22.11.2024

В Україні хочуть позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону або проїзду перехресть

У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…

22.11.2024

Kia представила потужний електричний кросовер із запасом ходу понад 500 км (фото)

На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…

22.11.2024

З дизайном Prius і розмірами Camry: Toyota представила новий стильний електричний седан (фото)

Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…

22.11.2024

Бензин чи електрика? Наступне покоління BMW M3 буде універсальним

BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…

22.11.2024

Експерти назвали 5 предметів, які категорично не можна забувати в машині взимку

Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем ​​стає все ближче, а разом з…

22.11.2024