З поширенням мийок самообслуговування автомобілістам стало простіше та менш витратно підтримувати свої машини в чистоті. Іноді тут можна побачити навіть власників преміальних моделей, які ретельно миють своїх залізних коней. Примітно, що з розповсюдженням таких комплексів багато водіїв так і не навчилися правильно мити свої автомобілі, про що нагадав власник автомийки в інтерв’ю порталу ampercar.com.
Під час миття автомобіля досить часто допускаються банальні помилки, деякі з яких призводять до зайвих і необґрунтованих фінансових витрат. Отже, чого саме не варто робити водіям при відвідуванні комплексу самообслуговування?
Перше, на що хочеться звернути увагу, — це ополіскування машини перед нанесенням мийного засобу. Насправді це марна трата грошей, адже піна й так містить велику кількість води. І часто попереднє ополіскування лише погіршує її мийні властивості.
Ще один актуальний момент — втирання мийного засобу в кузов автомобіля. На перший погляд здається, що це сприяє видаленню стійких забруднень. Проте, користуючись ганчіркою або губкою, автолюбитель просто втирає в фарбу пісок, який залишився на кузові. Важливо зазначити, що навіть після ополіскування машини перед нанесенням піни дрібні піщинки можуть залишитися. Крім того, часто використовується ганчірка або губка, яка вже неодноразово застосовувалась раніше й лише злегка промивалась водою після використання.
Таким чином, втираючи шампунь, автомобіліст власноруч залишає на кузові подряпини, після чого може знадобитися полірування. Ще один нюанс, про який не можна не згадати, — це ретельне видалення залишків води з кузова, поки транспортний засіб ще знаходиться в боксі. Часто це призводить до збільшення черги, а іноді й до конфліктів на порожньому місці. Саме тому маніпуляції з видалення залишків води з кузова слід проводити вже за межами боксу.
Також варто згадати про надмірне використання води в надії змити металевий пил від гальмівних колодок із дисків або видалити серйозніші забруднення з кузова. Тут важливо розуміти, що проста вода, навіть під високим тиском, не дасть результату. Необхідний саме мийний засіб, здатний справлятися зі стійкими забрудненнями. Якщо одного нанесення піни недостатньо — процедуру можна повторити або наступного разу скористатися спеціальним засобом.
І нарешті, останнє, на що хочеться звернути увагу, — це самостійне миття підкапотного простору. Насправді доходить до того, що автомобілісти почали самі мити моторний відсік на мийках самообслуговування. Проте така процедура недоцільна. По-перше, подібну роботу краще довірити спеціалісту, щоб не залити силовий агрегат. По-друге, для миття моторного відсіку використовується більш активний засіб, якого зазвичай немає в подібних комплексах.