Volkswagen випускатиме автомобілі на китайській платформі

Електрокари Volkswagen базуються на платформі MEB власної розробки. Однак у випадку майбутніх моделей для ринку КНР, як пише Cnevpost, компанія планує відмовитися від цієї платформи.

Задумані новинки переведуть на архітектуру CEA (China Electrical Architecture), яку вже проектують разом із Xpeng. Причиною, за деякими даними, стали погані продажі кросовера ID.Unix, побудованого спеціально для Китаю.

Крос-купе VW ID.Unix вийшло на ринок КНР у липні, і з того часу вдалося продати лише кілька сотень екземплярів. Тому у Volkswagen оперативно переглядають стратегію.

Найближчими роками сімейство ID.UX мало розросттися до п’яти моделей. Однак зараз вихід новинок відкладений до 2026 року — альянсу потрібен час на доведення та адаптацію платформи. Збирати їх будуть на заводі VW Anhui, виробництво має стартувати наприкінці 2025-го.

Спочатку Volkswagen оцінив ID.Unix у стартові 209 900 юанів (29 тис. доларів), проте зараз на електрокар поширюється офіційна знижка 40 тисяч юанів. За попередніми даними, новинки на спільній платформі CEA, які вийдуть через півтора роки, виявляться помітно дешевшими: їхня ціна буде починатися зі 140 тисяч юанів (19 тис. доларів).

У середині вересня повідомлялося, що СП VW та SAIC планує закрити один із заводів у Китаї, де збирають автомобілі з ДВЗ. Причиною названо кризу надвиробництва: ринок не здатний поглинути стільки машин, скільки випускає спільне підприємство.