Минулого тижня стало відомо, що компанія Volkswagen підготувала до анонсу повнопривідний варіант електричного мінівена ID.Buzz, який передбачувано отримав два тягові електродвигуни та суфікс GTX у назві, що говорить про покращені динамічні характеристики. У Європі машина почне пропонуватись у другому півріччі, у Північній Америці з’явиться пізніше і вже без символів GTX у найменуванні.
Щоб зрозуміти, наскільки використання цієї «спортивної» складової у позначенні повнопривідного ID.Buzz виправдовує себе, достатньо вивчити час розгону до 100 км/год у різних модифікацій мінівену. Навіть у варіанті з довгою базою і батареєю збільшеної ємності (і маси) ID.Buzz GTX здатний долати цей рубіж швидкості за 6,5 секунди, тоді як задньопривідні версії мінівену роблять це за 10,2 секунди для довгообазної машини в європейській специфікації, і за 7,9 секунди в американській версії, яка оснащується електродвигуном збільшеної з 201 до 282 к.с. потужності.
Сукупна потужність силової установки ID.Buzz GTX, що складається з електродвигунів на передній та задній осі, досягає 335 к.с. І хоча вона не перетворює досить великий мінівен на гоночний болід, дозволяє йому набирати максимальну швидкість 160 км/год і буксирувати причепи більшої маси в порівнянні з задньопривідними модифікаціями. До речі, в останніх максимальна швидкість обмежена 145 км/год. Довгобазна версія GTX здатна буксирувати до 1600 кг проти 1000 кг у задньопривідного ID.Buzz, а короткобазна збільшує масу причепа, що буксирується, з 800 до 1800 кг.
З точки зору ємності тягової батареї покупець може вибирати між 79 і 86 кВт‧год, а розрахункова дальність пробігу без підзарядки поки що не уточнюється. Зате повідомляється, що короткобазний варіант GTX здатний підключатися до станцій експрес-зарядки потужністю до 185 кВт, а у довгобазної версії ця можливість збільшується до 200 кВт. Все це дозволяє зарядити мінівен з 20 до 80% менш ніж за 30 хвилин.
Залежно від довжини бази, мінівен ID.Buzz може бути п’яти-, шести-або семимісним. Притаманні машинам Volkswagen такого класу широкі можливості трансформації салону збережені, причому місткий бокс між сидіннями другого та першого рядів може переміщатися у поздовжньому напрямку. Спинки сидінь задніх рядів опускаються, формуючи нехай і не суцільну, але горизонтальну поверхню, в багажнику передбачена спеціальна полиця та органайзери, які розміщуються під нею. За потреби крісла задніх рядів можна демонтувати, звільнивши місце під перевезення габаритних вантажів.
Мультимедійна система з 12,9-дюймовим дисплеєм підтримує голосового помічника, який використовує ChatGPT, за доплату можна отримати великий панорамний дах із електрохромним склом. До речі, шибки в бічних зсувних дверях Volkswagen так і не навчив опускатися, зберігши звичну для класичних мінівенів «кватирку». Втішно, що у покупців подібного виду техніки з’являється можливість вибору повнопривідного мінівену, який буде затребуваний на тих ринках, де для активної експлуатації електромобілів по трасах і за їх межами передбачена необхідна інфраструктура і є клімат.
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…
В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…