Як відомо, експлуатація машини при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія і погіршує прозорість скла, забороняється Правилами дорожнього руху.
Так, за керування таким ТЗ на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП). Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч.4 ст.121 КУпАП).
У той же час допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). При цьому дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Тому, якщо правоохоронець намагається винести постанову за тоноване скло, вимагайте провести вимірювання світлопропускання згідно з дозволеними нормативами.
Щоб уникнути неприємностей на дорозі, при здійсненні тонування скла, варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання.
Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…
BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…
Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем стає все ближче, а разом з…
У США фотошпигуни зуміли зробити знімки прототипу нового Jeep Recon. Цей електричний позашляховик офіційно представлять…
Дослідження компанії P3 показало, що акумулятори електромобілів служать значно довше, ніж припускали скептики. Аналіз даних…
На автомобільному шоу в Лос-Анджелесі представили фіналістів премії North American Car, Truck and Utility Vehicle…