Новини

В Україні водії масово міняють номери на автомобілях

Нещодавно Кабмін прийняв нововведення, яке почне діяти з 14 грудня і дозволить помітно скоротити час на оформлення документів. При цьому дещо можна буде зробити самостійно — онлайн.

Що зміниться для власників транспорту? Зокрема, експертне дослідження буде відокремлено від процедури реєстрації. Наголошую, відокремлено — але не скасовано. Обійтися без нього неможливо, бо цим дослідженням встановлюється справжність ідентифікаційних номерних знаків транспортного засобу і справжність документів, наданих для реєстрації — це одна з основних процедур.

Але нововведення зробить реєстрацію транспорту простішою. Скажімо, раніше людина спершу йшла до нас, писала заяву. Потім з документами йшла до експертів, щоб провели огляд транспортного засобу і склали акт, потім знову йшла до нас — все це забирало час. А нововведення передбачає, що тепер спершу проводитимуть експертний огляд, а складений акт буде дійсним протягом 10 діб. За цей час громадянин може звернутися до будь-якого сервісного центру для продовження реєстрації. Вже матиме свідоцтво на руках і з номерами піде додому. Також ці зміни дозволять власнику транспортного засобу обирати спосіб отримання послуги: офлайн у будь-якому сервісному центрі МВС чи онлайн у Електронному кабінеті водія або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія).

Зараз звичайні номерні знаки коштують від 150–170 гривень, залежно від партії, коли були виготовлені на заводі — ціни «стрибають», бо долар коливається. Якщо виготовляти індивідуальні номерні знаки, то там уже значно вища сума. На сайті Головного сервісного центру МВС працює сервіс перевірки наявності платних номерних знаків. До речі, останнім часом набула популярності заміна номерних знаків на електромобілях — вилучення літери Z. Деякі громадяни приїжджали до нас на заміну номерного знака, щоб не мати цього символу.

Номерні знаки також можна буде залишати «в сім’ї». Тобто якщо досі після продажу автомобіля номери передавалися лише його новому власнику, то тепер дозволили перезакріплювати їх за автомобілями своїх родичів — батьків, дітей, дружини або чоловіка чи ж за своїм іншим авто. Треба буде лише подати документи, що підтверджують родинні зв’язки.

Цікаво, що цього року ще до початку осені на Рівненщині зареєстрували мало не рекордну кількість транспорту — понад 34 тисячі. Цьому неабияк посприяло «нульове» розмитнення, що діяло донедавна.

Загалом за 8 місяців від початку року було проведено майже 53 тисячі операцій. 34 тисячі автомобілів зареєстровано вперше, видано 29200 посвідчень водія (10300 з яких громадяни отримали вперше).

Під час проведення реєстраційних операцій виявлено 14 підроблених документів, 29 транспортних засобів з перебитими ідентифікаційними номерами, 7 викрадених транспортних засобів (4 з них викрали за кордоном), — додав Валерій Белець.

Recent Posts

Автоінструктор пояснив, навіщо в машині з автоматом нейтральний режим

Для водіїв, що їздять на механічній коробці, з використанням нейтральної передачі - свої процеси. Але…

09.01.2025

В Україні різко зросли продажів електроавто

У грудні 2024 року українці придбали майже 3,8 тис. автомобілів на акумуляторних джерелах живлення (нових…

09.01.2025

Український виробник виготовив потужний ваговоз з краном-маніпулятором

Група компаній «Будшляхмаш» відкрила 2025 рік постачанням нового потужного самоскида на шасі JAC N350 (6×4)…

09.01.2025

Оновлену Tesla Model Y 2025 сфотографували без камуфляжу на сніговій трасі (фото)

Після тривалих очікувань оновлена ​​Tesla Model Y 2025, відома під кодовою назвою Juniper, вперше була…

09.01.2025

Zeekr представив універсал 007 GT: якісний конкурент Passat за 29000 доларів

Преміальний бренд Geely, Zeekr, представив новий електричний універсал 007 GT. Цей автомобіль, заснований на платформі…

09.01.2025

За рік український ринок електромобілів зріс на 38%: топ-5 лідерів продажу

2024 року ринок електромобілів в Україні продемонстрував зростання: обсяг продажів збільшився на 38% порівняно з…

09.01.2025