Новини

В Україні «ускладнили життя» водіям

В Україні на нових 250 ділянках автомобільних доріг патрульні поліцейські вже вимірюють швидкість автомобілів за допомогою лазерних радарів TruCAM. Про це повідомляє today.ua із посиланням на Патрульну поліцію.

Нові патрулі поліції з радарами TruCAM з’явилися на тих ділянках доріг, де найчастіше трапляються ДТП через перевищення швидкості. Експерти Патрульної поліції проаналізували статистику та визначили такі ділянки.

Навіть під час війни з російськими окупантами патрульна поліція збільшує кількість патрулів із радарами TruCAM. Це робиться для того, щоб зменшити кількість ДТП, які відбуваються з вини водіїв, що перевищують дозволену швидкість руху.

Так, наприклад, у жовтні 2022 року поліцейські патрулі з TruCAM з’явилися на дев’яти нових ділянках автомобільних доріг.

Потрібно зазначити, що в районах, де тривають активні бої з російськими окупантами, поліція не використовує радари TruCAM. Йдеться про Луганську та Донецьку області. У деяких регіонах робота таких пристроїв обмежена. Наприклад, у прифронтових районах Харківської, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей.

Водночас, в Україні нерідко патрульні поліцейські неправильно використовують радари TruCAM. Через це у суді штрафи водіям скасовують.

Наприклад, Шостий апеляційний адміністративний суд у своєму рішенні у справі № 752/8928/20 дійшов висновку, що якщо радар TruCam не має пломби, то штраф, виписаний за ним, є незаконним. Щоправда, те, що немає пломби чи її порушено, треба ще довести у суді. Для цього водіям потрібно мати фотографію радара TruCam, на якій видно, що пломби немає або вона порушена. І, звичайно, знадобиться багато часу та грошей на судовий процес.

Потрібно зазначити, що досі в Україні точаться суперечки про те, чи мають поліцейські право вимірювати швидкість автомобілів, тримаючи радар TruCAM у руці, чи він має бути встановлений на тринозі, стаціонарно.

Якщо виходити з Укрметртестстандарту №22-38/49 від 01.10.2019, то лазерний вимірювач TruCAM відноситься до ручних вимірювачів швидкості транспортних засобів, тобто конструктивно створений для утримання в руках під час вимірювання.

Але іноді суди вважають, що такі пристрої мають бути стаціонарно встановленими, оскільки ручний вимір швидкості автомобілів суперечить ст. 40 Закону України «Про національну поліцію».

Recent Posts

Пікап Toyota Tacoma пережив велику пожежу в Лос-Анджелесі, і залишився на ходу (фото)

Лісові пожежі, які раптово вдарили по Лос-Анджелесу (США), стали одними з головних світових новин минулого…

13.01.2025

Популярний седан Honda став автомобілем року в США та Канаді

Щороку в рамках автосалону в Детройті оголошуються підсумки конкурсу NACTOY (North American Car, Truck and…

13.01.2025

Експерт перерахував несправності, з якими не можна купувати машину

Фахівець назвав чотири дефекти, при яких потрібно відмовитися від покупки машини. За словами експерта, обираючи…

13.01.2025

Топ-5 найкращих вживаних міських автомобілів у 2025 році

Міські автомобілі залишаються популярними серед тих, хто шукає компактні та економічні машини для повсякденної експлуатації.…

13.01.2025

В який регіон України завезли найбільше вживаних автомобілів з-за кордону: статистика

2024 року Україна активно поповнювала автопарк уживаними автомобілями з-за кордону. За даними «Укравтопрому», всього за…

13.01.2025

Топ-100 найпопулярніших вживаних автомобілів у 2024 році

Аналітики компанії iSeeCars представили щорічний рейтинг найпопулярніших автомобілів з пробігом на ринку США. Дослідження охопило…

13.01.2025