Актуально

В Україні планують повернути “нульове” розмитнення автомобілів

З квітня по червень 2022 року в Україні діяли умови пільгового розмитнення ввезених авто. Однак уже в липні їх скасували та знову ввели обов’язкову сплату податків на імпортні машини. Проте зараз в Україні знову з’явилася пропозиція повернути пільги. Про це йдеться в законопроєкті №9209.

Що може змінитися в розмитненні авто

Ініціатори законопроєкту пропонують скасувати податок на розмитнення для кількох категорій людей, які постраждали від збройної агресії Росії. Зокрема йдеться про тих, чиї транспортні засоби були викрадені чи знищеними в ході бойових дій.

“У ході бойових дій багато транспортних засобів, які належали фізичним та юридичним особам, були знищені, пошкоджені або викрадені. Особливо це є актуальним для територій, які знаходились (знаходяться) в епіцентрі бойових дій, або на територіях, які перебували під окупацією. Для багатьох сімей втрата автомобіля є суттєвою втратою і значним обмеженням можливостей”, – йдеться в пояснювальній записці.

Автори наголошують, що оскільки в Україні активно розвинений імпорт автомобілів, держава повинна надати підтримка постраждалим у цьому аспекті громадянам.

Скриншот: itd.rada.gov.ua

Скільки зараз коштує розмитнити авто

Акциз. Він розраховується за формулою: ставка (базова) х К (двигун) х К (вік машини). Під ставкою мається на увазі ставка податку в євро за одиницю транспортного засобу:

  • для машин з бензиновим двигуном 3000 кубічних сантиметрів – 50 євро
  • з бензиновим двигуном понад 3000 кубічних сантиметрів – 100 євро
  • з дизельним двигуном об’ємом до 3500 кубічних сантиметрів – 75 євро
  • з дизельним двигуном об’ємом понад 3500 кубічних сантиметрів – 150 євро

К-двигун. Цей коефіцієнт визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в кубічних сантиметрах на 1000 кубічних сантиметрів.

К-вік. Дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва транспортного засобу до визначення ставки податку. Варто зазначити, що для нових транспортних засобів і засобів, які використовувалися до одного повного календарного року цей коефіцієнт дорівнює один. Для транспортних засобів, які використовувалися понад 15 календарних років, дорівнює 15.

Мито. Воно становить 10% від ціни автомобіля, яка вказана в документах на транспортний засіб. У деяких випадках митниця може засумніватися в об’єктивності заявленої ціни та вимагати проведення експертизи. У результаті оцінювальна вартість автомобіля може істотно зрости, але це рішення можна оскаржити.

ПДВ. Податок на додану вартість дорівнює 20% від суми акцизу, мита та ціни автомобіля.

Порахувати індивідуальну суму розмитнення автомобіля можна в цьому калькуляторі.

Recent Posts

Названо найкращі автомобілі 2024 року за версією американців

На автомобільному шоу в Лос-Анджелесі представили фіналістів премії North American Car, Truck and Utility Vehicle…

22.11.2024

Найсерйозніший конкурент Toyota RAV4: Kia представила версію кросовера Sportage для ринку США (фото)

Kia раніше офіційно представила новий кросовер, який позиціонується як доступний конкурент Toyota RAV4 та інших…

22.11.2024

Honda розробляє інноваційні батареї, які збільшать запас ходу електромобілів до 1000 км

Японська корпорація Honda працює над створенням батарей нового покоління для електромобілів. Їхнє серійне виробництво планують…

22.11.2024

Audi представила оновлені моделі Audi e-tron GT

Audi представила оновлений електричний спортседан e-tron GT 2025 з покращеними батареями, силовими установками та шасі.…

22.11.2024

Другий електромобіль Xiaomi вийде через рік після першого і помітно від нього відрізнятиметься

Зусилля Xiaomi завоювати своє місце на конкурентному ринку електромобілів Китаю добре помітні. Компанія активно нарощує…

22.11.2024

Volkswagen e-Transporter: електричка для бізнесу з цінником на рівні Ford

Volkswagen офіційно оголосив ціни на новий електричний фургон e-Transporter, який готовий скласти конкуренцію Ford e-Transit…

22.11.2024