Чимало водіїв, попри позбавлення права керування за рішенням суду, продовжують керувати транспортними засобами. Однак, такі дії можуть мати серйозні юридичні наслідки. Про це пише MMR.net.ua, з посиланням на Дорожній Адвокат.
Нещодавно відповідальність за такі дії суттєво збільшили. Так, із урахуванням внесених змін, на сьогодні за таке порушення передбачено накладення штрафу в розмірі 20400 грн. (ч.4 ст.126 КУпАП).
Більше того, цим законом додано до статті 126 КУпАП нову частину. А саме, повторне аналогічне порушення передбачає накладення штрафу у збільшеному розмірі – 40800 грн. І це не все. Одночасно суд повинен позбавити водія права керування на строк від 5 до 7 років (ч.5 ст.126 КУпАП).
Юристи зазначають, що своєчасне оскарження протягом 10 днів постанови по першому порушенню, зупиняє її дію до кінцевого вирішення справи в суді. У такому випадку інспектор не має права винести постанову за повторне порушення на підставі ч.5 ст.126 КУпАП.
Якщо ж перша постанова не оскаржена в суді, то у разі повторного порушення, до водія може бути застосовано збільшений штраф в розмірі 40800 грн.
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…
В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…