На порталі auto.24tv опублікували статтю про саморобний український електромобіль, який вимагає усім нашім реаліям: дешевий, практичний та доступний. Як зазначають автори матеріалу, “а всі ці різні преміальні штучки, будь ласка, залиште для Tesla з Mercedes”.
Досить жвавий в русі електричний транспорт з незвичним дизайном вже близько року катається по вулицях Олександрії, що у Кіровоградській області. Його зробив самотужки місцевий майстер Сергій Мельник, який до цього вже практикував збирання електричним транспортних засобів.
Український винахідник взявся за будівництво електрокара, коли електровелосипед став йому малий. Сергій одним з перших у Кіровоградській області придбав комплект для перетворення звичайного велосипеда в електричний. Нічого складного – колесо з двигуном, акумулятор, контролер та зарядний пристрій, але 7 років тому знайти такий набір жителю української глибинки коштувало певних зусиль.
Майстер вирішив реалізувати електричну складову по повній, та й встановив все відразу на триколісний велосипед. До речі, конструкцію трицикла йому довелося зробити самому. Він вийшов практичним та надійним. Але три колеса – це не чотири. Тому й згодом Сергій взявся за новий проєкт на чотирьох колесах.
Зазначається, що розробка конструкції й власне складання зайняли близько двох років. Готовий виріб важко класифікувати по стандартним міркам, тому вийшов такий собі “електророллер”. Конструкція транспортного засобу не має запозичень та є цілком оригінальною.
В основу конструкції закладена міцна рама, адже розрахований на трьох осіб електрокар, ще й має багажник ззаду. Ходова частина власної конструкції, з використанням коліс від мопеда. Керування мотоциклетного типу – з трапецією на верхніх осях.
Як каже автор проєкту, каркас кузова набраний з легких металевих профілів, зовнішні панелі – з пластику, дах зроблений з сендвіч-панелі з термоізоляцією. При цьому водійське сидіння запозичене від іномарки, а задній двомісний диван зроблений за місцем.
На місця водія є “дорожній” комп’ютер та монітор, що зображує інформацію про стан батареї. Транспортний засіб має склоочисник та повний комплект світлотехніки, необхідної для руху по дорогах загального користування.
Як підкреслює майстер, що головне в його проєкті – це електричний привід. Він придбав краще з того, що можна було бажати: літій-тітанатну батарею, яка є енергомісткою та довговічною. Електричний двигун потужністю 1,5 Вт у зв’язці зі штатним редуктором здатен розганяти автівку до 60 км/год. Конструктор навмисно обмежив максимальну швидкість до 45 км/год заради економії енергії батареї. Без підзарядки електрокар здатен подолати до 30 кілометрів. В цілому це все задоволення обійшлося майстру приблизно в 65 000 гривень.
Заряджається електромобіль від звичайної розетки 220 В. На сто кілометрів пробігу потрібно всього 4,5 кВт. Навіть за новітніми тарифами цифра в гривнях виходить настільки мізерна, що вартість експлуатації такого електромобіля не набагато відрізняється від витрат на утримання велосипеда.
Як рекомендують експерти auto.24tv, якщо у вас виникне бажання побудувати саморобний електромобіль, зробіть спочатку проєкт на папері (або в комп’ютері, якщо працюєте у відповідній програмі), бо це не менш важливо, ніж вивчення досвіду інших конструкторів, адже ви зможете як мінімум уникнути помилок з компонуванням.
В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…
На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…