Це торкнеться кожного водія: в Україні хочуть запровадити нові плати за проїзд

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що в уряді готують законопроект про введення додаткових податків на імпорт товарів.

Це робиться для того, щоб зменшити тиск на гривню для зменшення імпорту в країни, куди потрібно витрачати валюту. Цікаво, що для підвищення вартості імпортних товарів замість концепції додаткових ввізних мит (з якими важко керувати) уряд обрав 10% податок на валютно-обмінні операції при купівлі всіх імпортних товарів і послуг.

“Очікується, що КМУ найближчими тижнями подасть законопроект до Верховної Ради”, – сказав нардеп. Однак навряд чи делегати одностайно підтримають цю ідею. Адже серед товарів, які зараз імпортуються в Україну, є багато ключових імпортних товарів, які в нашій державі не виробляються – наприклад, паливо та нафтопродукти. Їхнє подорожчання призведе до чергової хвилі інфляції.

Серед товарів, ціни на які зростуть, якщо імпорт обкладати 10-відсотковим податком, включають автомобілі та їх частини. Не просто новий. Адже, за даними Інституту дослідження автомобільного ринку, близько 40 відсотків імпорту вживаних автомобілів минулого року привезли юридичні особи, яким для купівлі автомобілів за кордоном довелося купувати валюту на міжбанку. У період «нульового розмитнення» ситуація суттєво змінилася, в основному на користь фізичних осіб, але після скасування повернулася до юридичних осіб.

У разі ухвалення законопроєкту ціни на нові автомобілі та запчастини точно зростуть на 10%. У IDA вважають, що для ввезених з-за кордону вживаних автомобілів це рішення поглибить тінь авторинку – автомобілі намагатимуться розраховуватися готівкою за кордоном, щоб уникнути переплати комісії за банківський переказ.

Щоб законопроєкт був ухвалений, його потрібно зареєструвати у Верховній Раді, розглянути у профільних комітетах, проголосувати в залі парламенту, а потім має підписати Президент. Тож до подорожчання ще є час.