Закордонним автовиробникам стає все складніше змагатися з місцевими на ринку Китаю. За прогнозами експертів, популярність електромобілів китайських марок на домашньому ринку за підсумками поточного року дозволить місцевим компаніям вперше зайняти на ньому понад 50%. Усвідомлюючи специфічні для найбільшого ринку планети виклики, Toyota готова змінювати свою продукцію з урахуванням потреб та уподобань місцевих споживачів.
Про низку перетворень японська корпорація повідомила наприкінці минулого місяця. Насамперед, її китайський науково-дослідний центр буде перейменований на Intelligent ElectroMobility R&D Center, ніби підкреслюючи своїм позначенням упор на електрифікацію транспорту. При цьому найбільший автовиробник світу не готовий розлучитися зі своєю багатовекторною стратегією, тому для китайського ринку паралельно створюватимуться не тільки акумуляторні електромобілі, а й гібриди (включаючи заряджувані від мережі), а також машини на водневих паливних осередках.
По-друге, до єдиного центрального дослідницького центру IEM буде стягнуто сили фахівців усіх трьох китайських спільних підприємств Toyota з компаніями BYD, FAW і GAC. Інтенсивніше вестиметься робота з партнерами в особі Denso та Aisin, які допомагають Toyota розробляти силові установки та платформи для нових машин. Нарешті, японський автогігант охоче використовуватиме локальні компоненти в Китаї. Якщо врахувати досвід співпраці Toyota з BYD та CATL у сфері постачання тягових акумуляторів, то цю заяву можна не вважати сенсаційною.
Крім того, Toyota збирається проєктувати більш технологічно насичені інтер’єри та інтерфейси для машин, що продаються на китайському ринку. Тут уже давно в пошані голосові помічники, системи розпізнавання жестів та традиції насичувати салон машини величезною кількістю моніторів різних калібрів. Toyota має намір враховувати специфіку китайського ринку і в цій сфері, причому для проєктування інтерфейсу та елементів салону залучатимуться системи штучного інтелекту.
У співпраці з BYD компанія Toyota вже почала пропонувати на китайському ринку електричні седани bZ3, але їх вихід на ринок був затьмарений кампанією відкликання через дверні ручки, що відвалюються. Глобальний електричний кросовер bZ4X теж стартував із затримкою через подібний скандал, але в конкретному випадку виникала загроза відділення коліс на ходу через дефектні шпильки маточок. Подібні репутаційні втрати явно не користуються обсягами продажів продукції Toyota на китайському ринку, але ця проблема знайома й іншим закордонним автовиробникам.
Mitsubishi, наприклад, нещодавно вирішила повністю призупинити свою діяльність у Китаї, а Volkswagen вирішив зміцнювати позиції на місцевому ринку електромобілів через співпрацю з XPeng, акціонером якого став нещодавно. Дочірня марка Audi розроблятиме нові преміальні електромобілі при використанні досвіду китайського концерну SAIC Motor. Корпорації Toyota теж слід поглибити співпрацю з китайськими партнерами, серед яких вже давно вважаються FAW, GAC, BYD і CATL.
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…
На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…
Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…
BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…
Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем стає все ближче, а разом з…