Кросовери захопили автомобільний ринок. Проте саме найменші з них – субкомпактні SUV – виявляються особливо популярними серед українських покупців. Вони зазвичай підкуповують людей вищою посадкою і додатковою висотою кліренсу порівняно із класичним легковим авто. Малі кросовери гарно підходять для сучасного міського життя, вже котрий рік вони виступають альтернативою в очах покупців не тільки хетчбекам B-класу, але і компактним та середньорозмірним SUV.
Основоположником цього сегменту вважають оригінальний Nissan Juke, перше покоління якого дебютувало ще у 2010 році. Ця машина стала орієнтиром для інших автокомпаній і з тих пір майже кожна випустила свого конкурента у класі субкомпактних кросоверів (або B-SUV). Вибір став такий широкий, що, незалежно від ваших уподобань, ставите ви на перше місце комфорт, чи динаміку, чи стиль, чи практичність, чи прохідність, – обов’язково знайдеться те, що вас влаштує.
Цей список включає 7 найкращих кросоверів для українських міст, зі всіма реаліями нашого життя. Він все одно є верхівкою айсбергу серед того кодла асортименту, який доступний наразі і, ба більше, ростиме в найближчі роки, як мінімум. Але станом на кінець 2021 року ми в AMPERCAR.com рекомендуємо звернути увагу саме на такі моделі:
1. Nissan Juke
Джук повернувся. Нове покоління увірвалося на ринок України і встигло наробити багато шуму. І не дивно – попередня генерація заснувала цілий сегмент – субкомпактних SUV. І продавалася мега успішно по всьому світу. В Україні Джук також дуже добре відомий, проте за останні роки попереднє покоління, врешті-решт, застаріло і злісні суперники, які вже до цього часу встигли розробити своїх «конкурентів» для Juke, почали відбирати шмат пирога. Втім, Ніссан не спочивав на лаврах і також за той час підготував друге покоління свого бестселлера – і от воно тут!
Тепер Джук має один з найстильніших салонів серед усіх кросоверів в класі. 1,0-літровий турбований мотор на 115 к.с. достатньо спроможний для міста, а комплектація N-Connecta має клімат-контроль, додаткове шкіряне оздоблення і запуск мотора без ключа, окрі усього іншого. Номер один!
ЗА:
- стильна та харизматична зовнішність;
- багате оснащення та збільшений простір для пасажирів.
ПРОТИ:
- відсутність повного приводу та вибору двигунів;
- слабенька мульмедіа система.
2. Ford Puma
За принципом того, як на базі Clio французи побудували Captur, у німецькому відділенні Ford на основі хетчбека Fiesta розробили Puma. І це добре: об’ємніший та вищий кросовер не розчарував тих, хто очікував таку ж бездоганну якісь керування, як на Фієсті. Гострота рульового управління, відточеність повадок шасі, чіткість 6-ступеневої механіки – все на найвищому рівні.
ЗА:
- керованість та динаміка одні з найкращих у класі;
- ергономіка робочого місця на висоті.
ПРОТИ:
- відсутність повного приводу;
- малувато простору ззаду.
3. Mazda CX-3
У той час як деякі популярні конкуренти є просто практичними та спокійними кросоверами, CX-3 є одним з найкращих пропозицій у класі для отримання задоволення від водіння. Надійність – ще одна сильна сторона Mazda – бренд посів четверте місце з 29 виробників в опитуванні Driver Power 2021 в Англії. Безпека завжди є важливою для сімей і це є ще однією ключовою перевагою СХ-3. Японський автомобіль зміг легко набрати п’ять зірок за Euro NCAP.
ЗА:
- класні налаштування «ходової»;
- надійні агрегати.
ПРОТИ:
- низький дорожній просвіт;
- висока ціна.
4. Volkswagen T-Roc
Фольксвагенівський Т-Рок нещодавно зазнав рестайлінгу. Це дало додатковий привід включити і без того чудово налаштований та збалансований кросовер у наш топ-ліст. А ще одна абсолютно унікальна особливість Т-Рока – його доступність у кузові… кабріолет! Так, це на даний момент єдиний у світі кросовер, що випускається, який має відкидний дах. Чесно сказати, така версія сама по собі вже є приводом придбати німецький субкомпактний кросовер. Так, практичність дещо страждає внаслідок меншого багажника, лише 2-х великих дверей і 4-місного салону, але все одно залишається доволі високою. Крім того, красиво жити – не заборониш!
ЗА:
- версія кабріолет!
- ергономіка, функціонал, технічні характеристики – все на гідному рівні.
ПРОТИ:
- в звичайних версіях нудний і «порожній»;
- жорстка підвіска.
5. Renault Captur
Оригінальний Каптур мав неабиякий успіх для. Не дивно, що друге покоління ввібрало багато чого від нього, удосконалившись там, де це було необхідно. Новий Captur, елегантний і м’який, хороший достатньо, щоби претендувати на лідируюче місце у класі. У нього по-справдньому гарний інтер’єр, відмінна плавність ходу, широкий список опцій, достойна гама високотехнологічих економних моторів.
ЗА:
- великий багажник і можливість регулювання задніх сидінь;
- шикарна комфортабельність.
ПРОТИ:
- базова версія значно менш «плюшева» в салоні;
- дещо «рвана» на низьких швидкостях гібридна версія.
6. Peugeot 2008 & Opel Mokka
2008-й добре обладнаний і має низку ефективних бензинових двигунів. При чому, бензиновий 1.2 на 130 к.с. вже достатньо динамічний, щоб потужніша версія на 155 к.с. не мала особливого змісту для їзди містом.
Якість зборки в дизайнерському салоні Пежо хороша, посадка зручна, на ходу машина відчувається точною та комфортною. Peugeot 2008 може бути дещо дорожчим, ніж конкуренти, але доплата в цілому виправдана.
Щодо Опеля, то технічно він майже повністю повторює французьку машину, але має інший антураж ззовні та всередині, а ще – нижчу ціну.
ЗА:
- ціна Опеля; якість салону Пежо;
- тяговиті двигуни.
ПРОТИ:
- не найбільш стійкий у поворотах;
- не особливо багато місця ззаду.
7. Suzuki Vitara
Очевидно, що субкомпактні кросовери потрібні не лише молодим дамам чи просунутим студентам. Малі габарити приваблюють і іншу категорію населення, тих, кому вже не так легко здійснювати керування автомобілем – старших людей. Для них чудово би підійшов японський кросовер Сузукі Вітара. Він за розмірами аналогічний до Ніссан Джук, проте окрім надійності пропонує повний привід, а головне – простий і зрозумілий дизайн в салоні і достатньо високу посадку – те, що треба водіям у віці. Автоматична КПП доступна як у моно-, так і в повнопривідній версії.
ЗА:
- максимальна надійність;
- простота та зрозумілість керування.
ПРОТИ:
- для кого надто консервативний вибір;
- не цікави у їзді та не надто багатий на сучасні опції варіант.