На перший погляд, здається, що обрати електромобіль для подорожей дуже просто – обираєш модель з найкращим запасом ходу, і все. Але у таких випадках треба ще враховувати об’єм багажника та швидкість зарядки. Отже, послуговуватися виключно показником «далекобійності» у даному випадку не вийде.
Щоб з’ясувати, які електромобілі найкраще підходять для далеких поїздок, AMPERCAR.com склав добірку моделей з хорошим запасом ходом, містким багажником та швидкою зарядкою.
У нашу добірку потрапили моделі, які вже можна купити в автосалонах, або які з’являться у продаж до кінця 2021 року.
Базовий Enyaq комплектується батареєю ємністю 55 кіловат-годин, яка живить 148-сильний електромотор і забезпечує запас ходу на рівні 340 кілометрів за циклом WLTP. Такий кросовер розганятися до 100 кілометрів на годину за 11,7 секунди.
Більш потужна версія розвиває 179 кінських сил і оснащується батареєю на 62 кіловат-години. Запас ходу – 390 кілометрів.
Топовий варіант має електромотор потужністю 204 кінські сили і батарею ємністю 82 кіловат-години. На одній «заправці» такий електрокар проїжджає 510 кілометрів.
В Україні Enyaq офіційно ще не продається. Але він обов’язково з’явиться у «сірих» дилерів.
У рух BMW iX призводить двомоторна установка потужністю 500 кінських сил. Вона забезпечує розгін з місця до 100 кілометрів на годину менше, ніж за п’ять секунд. Ємність батареї перевищує 100 кіловат-годин. Це дозволяє iX проїжджати на одному заряді більше 600 кілометрів за циклом WLTP.
На зарядку до 100% від звичайної мережі потрібно 11 годин. Однак передбачений і більш швидкий варіант: поповнити запас енергії до 80% від мережі постійного струму потужністю до 200 кВт можна за 40 хвилин.
Nissan Ariya вже анонсовано на українському сайті компанії. Тож «Арія» буде продаватися в Україні офіційно. Це перший електричний «офіціал» Nissan в нашій країні. Хоча Leaf продається вже багато років. Але чомусь японці так і не наважилася розпочати його продажі «по білому».
Залежно від модифікації кросовер оснащується батареєю ємністю 63 або 87 кіловат-годин, одним або двома електромоторами (на передній і задній осі) і переднім або повним приводом. Запас ходу варіюється від 360 до 500 кілометрів за циклом WLTP.
Салон Ariya в самій компанії порівнюють з просторою «вітальні шикарного лайнера».
Продажі Mercedes-Benz EQC стартували в травні 2019 року. Електричний кросовер отримав батарею ємністю 85 кіловат-годин і два електричні мотори – по одному на кожній осі.
Сумарна віддача моторів – 408 кінських сил і 760 Нм крутного моменту.
Від стандартного зарядного пристрою EQC можна зарядити приблизно за 12 годин. Швидка зарядка дозволяє «заправити» батарею на 80% за 34 хвилини.
Mercedes EQC не представлений офіційно в Україні. Але нещодавно в українському офісі компанії пообіцяли, що електрокар все таки з’явиться і у нас. Можливо, навіть до кінця цього року.
Кросовер Ford Mustang Mach-E матиме багато версій. Найбільш «далекобійна» з них – ER RWD. Вона оснащується батареєю ємністю майже 100 кіловат-годин і проїжджає на одному заряді більше 600 кілометрів.
Буде і «заряджена» версія кросовера – Mustang Mach-E GT. До складу його силової установки увійдуть два електромотори сумарною потужністю 459 кінських сил і батарея на 98,8 кіловат-години.
Сумарна віддача двох електродвигунів Audi e-tron становить 360 кінських сил і 561 Нм крутного моменту. При русі на середній швидкості в цілях економії енергії працює тільки мотор, розташований на задній осі.
Максимальна швидкість – 200 кілометрів на годину.
Запас ходу по циклу WLTP становить 450 кілометрів. Батарея ємністю 95 кіловат-годин заряджається від базового зарядного пристрою потужністю 11 кіловат за 8,5 години, від 150-кіловатної зарядної станції – за 30 хвилин до 80%.
Найшвидший Ioniq 5 здатний розігнатися з місця до 100 кілометрів на годину за 5,2 секунди. А запас ходу задньопривідної модифікації з більш ємною батареєю досягає 480 кілометрів по циклу WLTP.
Фішка Ioniq 5 – можливість використання зарядної інфраструктури з напругою і 400 вольт, і 800 вольт. Це дозволить власникам користуватися будь-якими зарядними пристроями, причому від 350-кіловатного «суперчарджера» зарядити батарею з 10 до 80 відсотків можна всього за 18 хвилин.
EV6 підтримує швидку зарядку потужністю 350 кіловат. Це дозволяє зарядити акумулятор на 80% за рекордні 18 хвилин. А п’яти хвилин вистачить на те, щоб збільшити пробіг на 100 кілометрів. На таке не здатна жодна модель Tesla.
Також кросовер можна використовувати як джерело живлення. Наприклад, для підзарядки інших електрокарів. Електромобіль може більше доби живити 55-дюймовий телевізор і кондиціонер одночасно.
Kia EV6 доступний в п’яти модифікаціях. Базова Standard Range оснащується батареєю ємністю 58 кіловат-годин і 170-сильним електромотором.
Повнопривідна версія комплектується установкою потужністю 235 кінських сил і батареєю тієї ж ємності. Заявлений запас ходу на одній зарядці становить 400 і 380 кілометрів відповідно.
На нашу думку, Model Y – це найвдаліший електромобіль Tesla. Він не такий дорогий, як Model X. І більш практичний, ніж Model 3. До того ж Tesla Model Y має трирядну версію.
Два задніх сидіння обладнані електроприводом, зарядками USB-C, а також підстаканниками і висувними підголівниками.
На одному заряді найдешевша Tesla Model Y може проїхати 393 кілометри, тоді як автономність «старших» компактних кросоверів – від 488 до 525 кілометрів (за даними EPA).
Volkswagen ID.4 пропонують в двох модифікаціях: з одним мотором і заднім приводом, або з двома моторами – по одному на кожній осі.
Базові мотори живляться від акумулятора ємністю 55 кіловат-годин, що забезпечує запас ходу до 360 кілометрів. Двигун потужністю 204 сили оснащується батареєю на 77 кіловат-годин, яка дозволить проїжджати на одній зарядці до 520 кілометрів.
Повнопривідна версія отримає кращу батарею і два електромотора, сумарна віддача яких складе 306 сил. За допомогою експрес-зарядки акумулятор ID.4 можна поповнити на 320 кілометрів за 30 хвилин, а повна зарядка займе 7,5 години.
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…
Модельний ряд Lexus LX 2025 доповнив новий потужний флагман — модифікація 700h. Її вперше показали…
Новий кросовер від Mitsubishi стане гідним суперником Toyota RAV4 у доступному сегменті. Автомобіль матиме просторий…
Tesla продовжує радувати своїх шанувальників: у оновленій Model 3 Long Range AWD з'явилася функція Acceleration…