Новий рік обіцяє стати найцікавішим за всю історію продажів електричних автомобілів в Україні. В автосалонах – як офіційних, так і не зовсім – мають з’явитися дуже цікаві моделі. Переважно це будуть кросовери – формфактор, який користується у українців найбільшим попитом.
Звісно, ми не гарантуємо, що всі ці моделі стовідсотково з’являться в продажі. Останнім часом, через світову пандемію, виробники постійно змінюють плану. Але, якщо все ж таки не буде якихось нових форс-мажорів, то ймовірність вітчизняного дебюту більшості електричних автомобілів з нашого списку дуже висока.
Власне, деякі з перелічених «електричок» вже були анонсовані українськими представництвами. Тож їх поява у дилерів – питання вирішене.
Відразу відзначимо, що в Україні поки що не плануються продажі таких електрокарів як Peugeot e-208 та Opel Cors-e. Не варто очікувати найближчим часом й на Honda e. Також недоступними для українців лишаються деякі американські новинки – Hummer EV та Ford Mustang Much-E. Останні важко буде знайти навіть у «сірих» дилерів. Бо всі автомобілі продані наперед.
Тож ми у AMPERCAR.com підготували топ-10 електромобілів, які варто чекати українцям протягом 2021 року.
Mercedes підтвердив старт продажів в Україні EQC – свого першого електричного кросовера. Українське представництво марки почало приймати попередні замовлення на новинку ще восени 2020-го. А у дилерів автомобіль має з’явитися на початку наступного року.
Європейські продажі Mercedes-Benz EQC стартували в травні 2019 року. Електричний кросовер отримав батарею ємністю 85 кіловат-годин і два електричні мотори – по одному на кожній осі.
Сумарна віддача моторів – 408 кінських сил і 760 Нм крутного моменту.
Від стандартного зарядного пристрою EQC можна зарядити приблизно за 12 годин. Швидка зарядка дозволяє «заправити» батарею на 80% за 34 хвилини.
Volvo вже давно «лякає» своїх шанувальників тим, що переведе весь свій модельний ряд на електрику. Однак перший електромобіль марки з’явиться у продажу лише в наступному році. Це буде електрична версія субкомпактного кросовера Volvo XC40, який отримав приставку Recharge P8 AWD.
Електромобіль оснастять батареєю на 78 кіловат-годин, що дозволить йому проїжджати на одному заряді 425 кілометрів. Орієнтовна ціна електромобіля – 60 000 євро.
Новинка цілком може з’явитися і в Україні, бо місцевий офіс шведського бренду дуже активний. І намагається пропонувати українцям найсвіжіші розробки компанії. Дебют новинки може статися у четвертому кварталі 2021 року.
Nissan Ariya вже анонсовано на українському сайті компанії. Тож «Арія» буде продаватися в Україні офіційно. Це перший електричний «офіціал» Nissan в нашій країні. Хоча Leaf продається вже багато років. Але чомусь японці так і не наважилися розпочати його продажі «по білому».
Залежно від модифікації кросовер оснащується батареєю ємністю 63 або 87 кіловат-годин, одним або двома електромоторами (на передній і задній осі) і переднім або повним приводом. Запас ходу варіюється від 360 до 500 кілометрів за циклом WLTP.
Салон Ariya в самій компанії порівнюють з просторою «вітальні шикарного лайнера».
Поки що в українському офісі BMW появу iX не підтвердили. Але, за нашою інформацію, електрокар все ж таки буде представлено. У баварців немає іншого виходу: головні конкуренти – Audi e-tron, Jaguar I-Pace та Mercedes EQC – вже дебютували на українському ринку.
У рух електрокар призводить двомоторна установка потужністю 500 кінських сил. Вона забезпечує розгін з місця до 100 кілометрів на годину менше, ніж за п’ять секунд. Ємність батареї перевищує 100 кіловат-годин. Це дозволяє iX проїжджати на одному заряді більше 600 кілометрів за циклом WLTP.
На зарядку до 100% від звичайної мережі потрібно 11 годин. Однак передбачений і більш швидкий варіант: поповнити запас енергії до 80% від мережі постійного струму потужністю до 200 кВт можна за 40 хвилин.
Peugeot не поспішає запускати в Україні продажі електричного 208. Ба більше: навіть звичайна версія моделі до нас ще не доїхала. Причина проста – українці не дуже люблять хетчбеки. Тож французи не бачать сенсу поспішати.
А ось кросовери – інша справа. В 2020 році в Україні успішно стартували продажі Peugeot 2008. А наступного року має з’явитися його електрична версія.
Електромобіль рушить 136-сильний електромотор, який живить батарея ємністю 50 кіловат-годин. Запас ходу – близько 300 кілометрів.
На підзарядку кросовера від побутової електромережі доведеться витратити 16 годин. А при використанні експрес-зарядки запас енергії можна поповнити до 80% за півгодини.
З Volkswagen ID.3 ситуація непроста. В українському офісі Volkswagen зізнались, що планують продавати електромобілі. Але поки що не знають, коли це станеться. Тож, скоріш за все, ID.3 спочатку з’явиться у «сірих» дилерів.
Хетчбек ID.3 отримав електромотор, встановлений на задній осі, і комплект батарей під днищем. Акумулятори інтегровані в силову структуру кузова. Трійка в назві електромобіля вказує на третій розмірний клас за європейською класифікацією – той самий, до якого відноситься і Volkswagen Golf.
Модифікація 1st оснащується електромотором потужністю 204 кінські сили і батареєю ємністю 58 кіловат-годин. Запас ходу електромобіля складає 424 кілометри.
Цього року Skoda презентувала свій перший електричний кросовер – Skoda Enyaq iV. Поки що його дебют в Україні офіційно не підтверджено. Але ця модель обов’язково з’явиться у «сірих» дилерів.
Базовий Enyaq комплектується батареєю ємністю 55 кіловат-годин, яка живить 148-сильний електромотор і забезпечує запас ходу на рівні 340 кілометрів за циклом WLTP. Такий кросовер розганятися до 100 кілометрів на годину за 11,7 секунди.
Більш потужна версія розвиває 179 кінських сил і оснащується батареєю на 62 кіловат-години. Запас ходу – 390 кілометрів.
Якщо в Україні з’явиться електричний Peugeot 2008, то є всі підстави очікувати й на його «побратима» – Opel Mokka-e.
Електромобіль укомплектований 136-сильним електромотором, який живить батарея ємністю 50 кіловат-годин. Вона забезпечує електрокару запас ходу на рівні 324 кілометрів по циклу WLTP.
Максимальна швидкість обмежена на позначці 150 кілометрів на годину. На підзарядку до 80% буде йти близько півгодини.
У групи PSA є ще один козир в рукаві – електрична версія Citroen e-C4 – моделі, яка після повернення стала кросовером.
Електромобіль оснащується силовою установкою, що складається з 136-сильного електромотора і літій-іонного акумулятора ємністю 50 кіловат-годин.
До «сотні» e-C4 розганяється за 9,7 секунди. Максимальна швидкість – 150 кілометрів на годину. На одному заряді кросовер може проїхати 350 кілометрів.
В Україні автомобілі Dacia продаються під брендом Renault. І французи вже намагалися продавати у нас електромобілі. Проте спроба була невдалою: Renault ZOE виявилася занадто дорогою для українців. Але Spring – інша річ, бо румунська новинка коштує майже вдвічі дешевше.
Spring – перший серійний електромобіль в історії Dacia. Новинка дуже компактна. В довжину вона менша навіть за Renault Sandero. Електромобіль оснащується невеликим електромотором, що розвиває 45 кінських сил і 125 Нм крутного моменту. Двигун живиться від батареї ємністю 26,8 кіловат-години.
Запас ходу кросовера становить 225 кілометрів за циклом WLTP.
При використанні експрес-терміналу заряд можна поповнити до 80% менш ніж за годину. А на повну зарядку від 220-вольтової мережі піде близько 14 годин.
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…