Останнім часом водії все частіше вибирають автомобілі з автоматичними коробками. Однак АКПП складніша і менш довговічна за стару добру “механіку”. При цьому є “автомати”, які можуть вийти з ладу вже після 60 000-80 000 км пробігу, тоді як інші АКПП можуть легко подолати 200 000 км без заміни оливи та ТО.
Автожурнал Motor Media Review перерахував п’ять дуже проблемних автоматичних трансмісій, а також автомобілі, які оснащені такими коробками передач.
AL4 (DP0) – спільна розробка трьох французьких автовиробників – входить практично до кожного списку “найнадійніших автоматичних трансмісій”. Вона встановлювалася на весь бюджетний модельний ряд Renault, включаючи Logan, Duster, Sandero, Fluence, а також компактвени Citroen і Peugeot. Хвороби: головний соленоїд швидко виходив із ладу через перегрівання, втулки валу мали короткий термін служби, а електронні компоненти були недовговічні. Більшість таких АКПП потребували постійного ремонту після пробігу 80 000 км.
6T30 – трансмісія, розроблена General Motors для компактних передньопривідних легкових автомобілів, також виявилася слабкою: вона була розрахована на низький крутний момент до 200 Нм і не могла витримувати сильні пікові навантаження. Моделі Chevrolet Cruze, Aveo, Cobalt, Orlando, а також Opel Astra, Mokka, Zafira та Insignia страждали підгоранням фрикціонів та дефектами гідротрансформатора. Перші проблеми часто починалися до 40-60 000 км. пробігу.
Навіть японська Aisin-Warner TF-80SC, що ставилася на моделі Volvo та Opel, мала проблеми. Справа в тому, що цей “автомат” вважався необслуговуваним, через що мастило поступово втрачало свої властивості. Крім того, ефективність теплообмінника була недостатньою. Не дивно, що перші проблеми у багатьох таких авто виявилися до 100 000 км.
Jatco JR507E – це досить старий японський п’ятиступінчастий “автомат”, який встановлювався на Nissan Pathfinder і Patrol до 2016 року, а також на моделі Infiniti до 2010 року. Згодом коробка продавалася для марок Hyundai та Kia під позначеннями JR507A, RE5R05A, A5SR1, а в модифікованому вигляді – A5SR2. Дуже чутлива електроніка та підвищена непереносимість агресивної їзди та бездоріжжя призводила до перегріву та поломки АКПП.
ZF 6HP26/28 – цей агрегат використовувався до 2014 року у всіх популярних моделях BMW, Audi Q5, а також Range Rover та Jaguar. Він досі використовується в авто інших марок, наприклад, у Ford Ranger. Цей “автомат” має відмінні характеристики і (після модернізації в 2004 році) вважається надійним і витривалим. Але на автомобілях з потужними двигунами він нерідко виходив з ладу через підгоряння фрикціонів, проблем із гідротрансформатором, соленоїдом та масляним насосом.
Протягом січня-вересня 2024 року в Україну було імпортовано 45 361 легковий електромобіль (BEV). Загальна митна…
Навіть якщо батарея, встановлена на автомобілі, є найнадійнішою і найдорожчою, згодом вона неминуче почне деградувати…
З наближенням зимового сезону українські водії мають уважно підходити до вибору шин для своїх автомобілів.…
Український автомобільний ринок поповнюється новими моделями хетчбеків, що поєднують стиль, динаміку та функціональність. Експерти ресурсу…
Bentley офіційно анонсувала випуск нового компактного електричного кросовера, який стане другим SUV у лінійці британського…
Київ отримає подарунок від міста-побратима Берліна – двоповерховий автобус MAN A39 Lion's City DD. Ця…