Навряд чи при розробці першого покоління бюджетного кросовера Dacia Duster хтось міг собі уявити, наскільки успішним стане цей продукт. При чому, глобально: вся Південна Америка, Європейський Союз, Росія та безліч інших країн за весь період з 2010 року розкупили «тонни» Дастерів. На даний момент випускається уже друге покоління, яке, у свою чергу, не так давно зазнало фейсліфтингу.
В Україні ця модель продається під брендом Рено, проте за специфікаціями вона гранично близька до «Дачій» для країн ЄС, бо ж і випускається на спільному, головному заводі Dacia у Румунії. Тобто «наш» Рено Дастер, має значно більше спільного з Dacia Duster, ніж з Рено Дастер, що продається у Казахстані чи в Бразилії. Це стосується і першого, і другого покоління. Що там казати, для Південної Америки доступний був пікап Duster Oroch, з повноцінною дворядною кабіною. Геть диковинка для нас.
Успіху Дастера посприяли такі його якості: розумна дешевизна та доступність, переконлива надійність та напрочуд видатна прохідність. Саме так, побудований на модернізованій платформі В0 кросовер може на бездоріжжі повноцінно конкурувати з «трушними» позашляховиками. Мова, певна річ, про повнопривідні специфікації. Не даремно сама назва автомобіля походить від слова dust – пилюка, курява.
Дачія (Рено) Дастер підкуповує достатньо широку аудиторію, від менеджерів до фермерів, завдяки широті доступних версій, наявності як дизельних, так і бензинових двигунів, повного або переднього приводу. Загальні споживчі якості, як-от якісно зібраний затишний салон, багато простору як для пасажирів, так і для поклажі, економічність двигунів, високий кліренс (200 мм) – все це також укріплює позитивну славу компактного кросовера румунського бренду.
Нам у AMPERCAR.com стало цікаво, а які такі альтернативи існують для славетного Дастера? Чи їх просто немає? Давайте розглянемо на прикладі українського ринку. Вартість Duster на сьогодні складає від 15 до 28 тисяч доларів.
Автомобілів Сусукі цього разу буде багато. Але вони усі схожі: чесні, прості, надійні. Сузукі Вітара однозначно програє Дастеру в плані простору – вона набагато менша. Прохідність також не може поконкрувати: геометрія звісів, налаштування електроніки та банально нижчий кліренс не дають шансів. Дизельних моторів для Вітари також не передбачено, от і виходить, що єдиною перевагою японської моделі на ринку України є можливість взяти її з повним приводом і автоматичною коробкою перемикання передач водночас.
Те ж саме можна сказати і про SX-4. Порівняно з Дастером він також менший, не може надати такий же рівень практичності, але попри це також пропонує повний привід (зрозуміло, опція) та «автомат». Можливо, SX-4 це варіант для тих, кому таки потрібна надійна повнопривідна машина, але змушеність їздити на підкреслено брутальному Дастері не приваблює. Риси SX-4 плавні та скромні водночас, якщраз щоби не виділятись занадто серед потоку.
Як би не дисонував солдафонський Джимні з іншими моделями у списку, тільки він має шанси перемогти Дастера на бездоріжжі. Це рамний класичний позашляховик, з нерозрізними мостами, понижувальною передачею і повним приводом «парт тайм» з блокуванням диференціалів. Тим не менше, це також сучасна машина з масою систем з безпеки, от тільки місця у крихітному Джимні дійсно обмаль.
Крихітний Ігніс також якоюсь мірою мітить у притягнуті за вуха конкуренти Дастеру. В першу чергу, досить переконливою спроможністю на бездоріжжі та повним приводом. При чому, Ігніс має перевагу і перед дорожчим Джимні – він має 5 дверей і більше простору для задніх пасажирів. Комплектації кросовера включають світлодіодні фари, систему безключового доступу, камеру заднього виду, клімат- та круїз-контроль, навігацію, Apple CarPlay та Android Auto та багато іншого.
За іміджем Ренегад дуже близький до Дастера, хоч і сам менший за розмірами. Втім. простору в салоні тут багато, навіть у звичайних версій позашляхові можливості відносно пристойні. Тут головне розуміти, що Ренегад за 28 тисяч варто рівняти з «топовим» Дастером за ту ж ціну. І саме Джип буде одночасно оснащений бенз. двигуном 1.4 (170к.с.), 9-ст. «автоматом» та повним приводом.
ФІАТ технічно повторює вищезгаданий Джип і випускається на тому ж заводі в Італії. Втім, для України наразі доступні лише комплектації з передніми ведучими колесами і бензиновим двигуном 1.4 (140к.с.). Коробка передач – автоматична, а саме «робот» на 6 швидкостей.
Ніссан Кашкай от-от змінить покоління, зараз дилери розпродують залишки зі складів за спеціальними цінами. Так японський законодавець класу і потрапив у конкуренцію до Дастера на українському ринку під кінець 2021 року – машину з 2.0-літровим «атмосферником» на 144 к.с., «автоматом» і повним приводом можна урвати за якихось 26 тисяч доларів! І це в хорошій комплектації.
Абсолютно така ж ситуація діється навколо Кіа Спортедж – зовсім скоро його очікує нова генерація, а тому існуючі «залежі» дилери чим швидше стараються вивести зі складів. Корейський кросовер не зможе нав’язати Дастеру конкуренцію в плані практичності та надійності, проте за дизайном значно краще підходить для прекрасної половини людства. От вам і поділ: Дастер однозначно маскулінний, а Спортедж з його плавними випуклими елементами дизайну і ніжнішим салоном явно мітить на роль жіночої моделі, як і Ніссан Кашкай, зрештою.
Volkswagen готує нове покоління позашляховика Teramont Pro (це модель для китайського ринку). Як повідомляє Autohome,…
Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…
В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…
Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…