Renault створює електричний мікрофургон для служб доставки

Нова технологія базується на перспективному компакті EZ-Flex.

Електричний фургон “останньої милі” Renault EZ-Flex зразка 2019 довів свою ефективність під час всебічних випробувань у місті Монпельє на півдні Франції. Водіям невеликого електричного транспортера особливо сподобалися його компактні розміри та продумана ергономіка, але дещо все ж таки знадобилося покращити. Тому фахівці компанії Mobilize (що входить до складу Renault Group) взялися за доопрацювання конструкції.

Невелика машинка дуже добре зарекомендувала себе на вузьких вуличках Монпельє. Не дивно: адже фургон дійсно дуже компактний: довжина 3,86 м, а ширина 1,65 м. При цьому діаметр розвороту (так, діаметр, а не радіус!) складає всього 4,5 метра. Крім того, водії, яким протягом дня доводиться багаторазово сідати за кермо та залишати машину в центрі міста, також задоволені вільним доступом до місця водія. А навантаження полегшується рахунок бортових стулок, що відкриваються як жалюзі. Завдяки малому діаметру коліс підлога вантажного відсіку знаходиться на висоті 70 см. Вантажність – 300 кілограмів.

Вражаюче, але в Mobilize досі збирають фідбек від усіх експлуатантів (поштових та міських служб, а також транспортної компанії Services Ecusson Vert) і мало не в режимі реального часу допрацьовують конструкцію фургона. Так з’явився, наприклад, безключовий доступ і було випробувано відразу кілька видів заднього модуля, що створювався під конкретним клієнтом.

Щоправда, перспективи серійного випуску досі туманні. Але випробування продовжаться: вони допоможуть Mobilize виявити найбільш раціональні рішення щодо компонування та підготувати фургон до повноцінного виробництва. У Renault впевнені, що зі зростанням міського населення потреба в подібних вантажівках “доставки останньої милі” лише зростатиме, тому для компанії це один із найперспективніших напрямків розвитку.

Під так званою “доставкою останньої милі” мається на увазі фінальний етап логістичного ланцюжка, яким товари прямують до кінцевого пункту призначення: ресторану, магазину, офісу або житлового будинку. На таких перевезеннях в ідеалі повинні працювати дуже малогабаритні машини, здатні не лише брати на борт серйозну кількість вантажу, а й не забруднювати довкілля.

Recent Posts

Експерти назвали 3 причини, коли не варто міняти моторну оливу через кожні 15 тисяч км

Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…

24.11.2024

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024

Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини

Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…

23.11.2024

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024