Існує поширений міф про те, що поєднання моторних мастил з різною в’язкістю неприпустиме, оскільки це може спричинити негативні наслідки для двигуна. Але чи справді виправдані такі побоювання? Портал ampercar.com звернувся до власника автосервісу щодо ремонту силових агрегатів, щоб розібратися в цій ситуації.
Будь-яке моторне мастило є складною сумішшю, що складається з базового компонента (мінерального, напівсинтетичного або синтетичного) і різних добавок, які і формують його експлуатаційні характеристики. Автовиробники та виробники олив наполегливо попереджають про можливі негативні наслідки змішування мастил із різними властивостями, стверджуючи, що це може призвести до серйозних поломок силового агрегату. Однак це твердження вимагає більш глибокого розгляду. Справа в тому, що автовиробники часто укладають угоди з виробниками мастил, щоб спонукати автолюбителів купувати лише потрібний їм бренд.
З іншого боку, дійсно, недоцільно постійно змішувати оливи різних видів у двигуні, оскільки це може спричинити такі проблеми, як спінювання, утворення осаду, перегрів та інші небажані ефекти. Навіть якщо у вас є знайомий, який провів експерименти з різними мастилами і в результаті за цим не було сумного результату, це не означає, що вам пощастить так само. Не варто ризикувати: ремонт двигуна може обійтися вам дуже дорого.
Що стосується змішування мастила з різною в’язкістю, то це, як правило, не призведе до миттєвого пошкодження двигуна. Змішування двох рідин з різною текучістю створить суміш із проміжними характеристиками. Наприклад, додавши до мастила з в’язкістю 0w30 оливу 5w40, ви отримаєте суміш, що володіє в’язкістю, еквівалентну до 3w35 або 4w37. Конкретна величина залежить від пропорцій компонентів.
Так що, якщо виникла необхідність додати мастило в двигун, а відповідної в’язкості не виявилося, цілком допустимо використовувати інше масло, переважно від того ж виробника. Мастильні рідини однієї лінійки зазвичай мають схожий склад присадок, що робить таку суміш досить безпечною для експлуатації. Однак, як тільки з’явиться можливість, слід повністю змінити моторне мастило.
Якщо ж можливість купити оливу потрібного бренду відсутня, можна скористатися продуктом іншого виробника, але з тими ж допусками та характеристиками. Але при першій можливості замінити всю оливу на нову.
Кожен автомобіліст може зіткнутися з ситуацією, коли паливо в автомобілі раптово закінчиться, а з тари…
Зима принесла українським водіям масу складнощів у питанні експлуатації автомобілів. Одним із рішень, що дає…
Торгувати автотранспортом стане простіше. Нововведення закладені у проєкт закону №9083, який 17 грудня був ухвалений…
Оновлення парку електромобілів призводить до того, що все менше відчувається фактор «прив’язки» до домашньої (або…
Експерти американських ресурсів GOBankingRates та Car Coach Reports склали список надійних моделей, які гарантовано прослужать…
За даними «Укравтопрому», у листопаді найбільшими регіональними ринками з продажу нових легкових автомобілів в Україні…