Далеко не всі автолюбителі знають про те, що пусковий акумулятор в машині іноді необхідно заряджати. І робиться це не в момент руху машини, а більш простим способом від мережі за допомогою зарядного пристрою. Це рекомендується робити 1-2 рази на рік і бажано при настанні холодів. Так, автоелектрик в інтерв’ю порталу ampercar.com звернув увагу на деякі тонкощі цього процесу.
Отже, навіщо заряджати акумуляторну батарею в зимову пору року? По-перше, це дає гарантію, що АКБ прослужить довше і зможе проходити належний термін. Сучасні батареї, що не обслуговуються, живуть приблизно 5 – 6 років, якщо електроніка в машині повністю справна. По-друге, такий підхід дає гарантію, що АКБ не підведе в невідповідний момент. Наприклад, при сильних заморозках, коли температура повітря опускається нижче -15 градусів за Цельсієм.
То як же заряджати АКБ, щоб продовжити її термін служби і при цьому не залишити машину без живлення на ніч чи добу? В даному випадку автомобілісту необхідно мати запасну батарею або інше джерело живлення. Це дозволить зберегти всі налаштування бортових приладів. Що стосується самого акумулятора, його попередньо заносять в тепло і дають пару годин постояти, щоб пристрій встиг відігрітися. Холод серйозно впливає на АКБ.
Як тільки акумулятор відігріється, його можна підключати до мережі. Для цього рекомендується використовувати стандартний зарядний пристрій, де можна вибирати режими живлення. Заряджається батарея малим струмом. Залежно від наявності вільного часу вибирають потужність 1/12 чи 1/24 від ємності АКБ. Наприклад, якщо батарея має ємність 60 А·год, зарядний пристрій виставляють на 5 або 2,5. Таким чином, акумулятор повністю заповнить заряд за 12 або 24 години.
Вкрай не рекомендується переривати процес зарядки, навіть якщо автомобілісту терміново потрібно кудись вирушити у справах на машині. Окремо хотілося б поговорити про те, через що насправді АКБ виходить із ладу раніше відведеного терміну. Тут усе досить просто. Найчастіше це пов’язано із підбором батареї не тієї ємності, яка підходить для автомобіля. Те саме можна сказати про регулярні поїздки тільки на невеликі відстані, коли заряд не встигає відновлюватися.
Не секрет, що згубно на АКБ впливає як перепад температур, а й неправильне підключення. Стороннє обладнання, яке ставиться на машину, спочатку передбачає встановлення батареї більшої потужності. За всіма цими моментами найкраще заздалегідь консультуватися із фахівцями. Також хотілося б відзначити, що не слід економити на придбанні АКБ і тим більше купувати акумулятор у неперевіреному місці.
Volkswagen офіційно розсекретив зовнішній вигляд нового покоління свого повнорозмірного кросовера Atlas. Модель побільшає й отримає…
В Україні значно посилили контроль за паркуванням на місцях, які призначені для людей з інвалідністю.…
На український ринок виходить новий електрокросовер Kia EV3, який став найдоступнішою моделлю у лінійці електромобілів…
Компанія Subaru представила оновлену версію Forester Hybrid 2025 року, яка вражає своїми інноваційними рішеннями. Автомобіль…
Український маркетплейс AUTO.RIA першим на автомобільному ринку інтегрував послугу Дії з перереєстрації авто. Тепер переоформити…
Компанія Volkswagen відверто визнала необхідність змін у своїй стратегії на ринку електромобілів через зростання конкуренції…