Після цього віку водіїв змусять перездавати на «права»

Відповідно до законопроекту, термін дії посвідчення водія залежатиме від віку автомобіліста. З 60-річчя права мають діяти 7, з 70-річчя – 5, а з 80-річчя – 2 роки.

Якщо термін дії минув, документ буде необхідно продовжити. Як це відбуватиметься, поки що точно невідомо, але загальні риси процедури цілком зрозумілі, пише Avtosota.

Віковий водій має пройти медичні обстеження, включаючи психологічні тести, які підтвердять, що автомобіліст може безпечно водити транспорт: таке обстеження коштує від 70 до 200 євро (залежно від регіону). Також не виключається запровадження іспитів з водіння.

Втім, як кажуть експерти, ця ініціатива є цілком логічною, оскільки зараз законодавство 19 країн ЄС (з 27) передбачає окремі тести для людей похилого віку. Також аналогічні механізми є і в інших західних державах, включаючи Велику Британію, Норвегію та Швейцарію.

Наприклад, у Португалії медичні огляди обов’язкові після досягнення людиною 50, у Литві – після 55, а у Латвії, Люксембурзі, Чехії та Угорщині – після 60 років. Естонія, Греція, Хорватія, Словаччина та Іспанія проводять медогляди для тих, кому понад 65 років.

По досягненню 70 років водійські здібності перевіряють медики Данії, Фінляндії, Великобританії, Ірландії, Італії, Мальти, Словенії. Зрештою, у Нідерландах та Швейцарії обов’язкове тестування проводиться лише після 75, а в Норвегії – після 80 років.

Тим часом, в обмін на проїзний німецьким водіям пропонують скласти права. Тому, хто назавжди відмовиться від посвідчення водія, видають квиток, іменований Deutschlandticket, — це єдиний проїзний, що дозволяє користуватися будь-яким громадським транспортом.