Огляд Subaru Solterra: характеристики та особливості нового японського електрокара

Пам’ятаєте спортивні купе Subaru BRZ та Toyota GR86? Вони були розроблені спільними зусиллями двох японських фірм, хоча більшою мірою Субару. Так от, тепер у цих компаній з’явився інший плід глибокого співробітництва, проте абсолютно протилежного характеру – це не задньопривідне бензинове купе, а електромобіль-кросовер Subaru Solterra  та Toyota bZ4x. У даному проекті провідну роль зіграла навпаки Тойота.

Subaru Solterra — це компактний електро-кросовер (перший електрокар японської компанії в цілому), який, типово для Субару, стандартно оснащується повним проводом. Як вже було сказано, Toyota також розробляла цю нову для обох брендів платформу електро-кросовера, в подальшому її планується покласти в основу інших моделей. Пише AMPERCAR.com.

Цікаво, наскільки різні у підсумку назви було віддано близнючкам: звучне та пристрасне слово Сольтерра становить неабиякий контраст до якогось непорозуміння з букв та цифр, яке присвоїли Тойоті. Тут варто не забувати, що для Тойоти це також перший електрокар і навіть ще більше революція, ніж для Субару, враховуючи першочергову ворожість автогіганта до чисто електричних машин. Таке враження, що дивну назву своєму дебютному глобальному електромобілю Toyota дала спеціально, в образу, ніби все одно презираючи його. Жарт.

Технічні характеристики

Solterra є природженим електрокаром, він з самого початку таким розроблявся, як Tesla, і ніколи не існуватиме в інших видах. Кросовер має систему повного приводу з використанням двох електродвигунів, по одному на осі, які генерують сумарну потужність 215 к.с. Тяга може бути доступна по-різному, залежно від режиму їзди, яких є чотири: Eco, Normal, Power і X-mode. Останній призначений для допомоги в слизьких умовах або на нерівній місцевості шляхом незалежної передачі потужності для кожного колеса. Для тих, хто хоче їздити по бездоріжжю, Solterra має дорожній просвіт 21 см і функцію «Grip Control», яка по суті є круїз-контролем на низьких швидкостях. Пелюстки на кермі дозволяють регулювати силу рекуперативного гальмування.

Наразі Subaru не оприлюднила інформацію щодо ємності акумуляторної батареї своєї Solterra. Поміж тим, за найстрогішими північноамериканськими стандартами компанія оцінює запас ходу на одній зарядці у 350 кілометрів.

Тобто можна бути впевненим, що у міській експлуатації (а електрокари в першу чергу беруть для цього) японський електрокар спокійно протягне усі 400 км. Subaru так само не уточнила і на час зарядки, лише кажучи, що Solterra сумісна з швидкими зарядними пристроями постійного струму і «здатна значно зарядитись менш ніж за годину». Швидкість прискорення з 0 до 100 км/год поки також не оприлюднена.

Інтер’єр та багажний простір

Салон Solterra має високо встановлену цифрову панель приладів, великий сенсорний екран для інформаційно-розважальної системи та підняту центральну консоль з чимось схожим на поворотну ручку перемикання передач. Сильно «завалене» лобове скло, досить великі бокові вікна та панорамний дах надають салону відчуття простору.

Збагачення торпедо тканинними вставками також сприяє привабливій естетиці. Поряд з різними місцями для зберігання речей, включаючи великий ящик під центральною консоллю, Solterra стане корисним супутником у дорозі з вантажним простором до 850 літрів зі складеними задніми сидіннями. Оскільки при цьому площа підлоги виходить абсолютно рівною, таким чином можна буде навіть подорожувати і, відповідно, ночувати удвох, постеливши перед ним за передніми сидіннями. Поки триматиме ніч і сон, можна буде зарядити Сольтерру на одній із зарядних станцій. Очевидно, така практика застосовувана для розвинутих країн.

Мультимедійна система та оснащення

Інформаційно-розважальна система Subaru Solterra спілкуватиметься з вами за посередництва 12,3-дюймового сенсорного екрану, який розташований у центрі торпедо. Кожна комплектація за умовчуванням оснащена Apple CarPlay / Android Auto та бездротовим зарядним пристроєм для телефону. Наявність спеціального додатка для смартфона дозволяє нам дистанційно керувати системою HVAC для попереднього кондиціонування салону або для блокування та відмикання дверей, серед всього іншого. Що приємно здивувало, так це доступність, нехай навіть у вигляді опції, аудіосистеми преміум-класу Harman/Kardon, два USB-порти ззаду та підігрів заднього дивану.

До речі, близнючка від Тойоти опціонально оснащується кермом-штурвалом, як у рестайлінгових Tesla Model S та Model X. Чи наділять маркетологи правом отримати таку витрибеньку Субару – поки питання. Щодо стандартного керма, то його масивна центральна ступиця мимоволі нагадує таку в автомобілях Citroen епохи 2000-х, де вона не оберталася з самим обідом. Дуже оригінальне рішення, класно було би побачити його знову, ефект був би не гірший за нашумілий штурвал Тесли. Але Сітроен, ймовірно, наклав патент на дану архітектуру.

Функції безпеки та допомоги водієві

Кожна Solterra наповнена безліччю стандартних технологій допомоги водієві, які включають автоматичні фари дальнього світла і — вперше на Subaru — систему 360-градусної камери кругового огляду. Очевидно, що якоїсь інформації про результати краш-тесту Solterra ще немає і хтозна, коли вона з’явиться. Але є мало приводів для сумніву, що як за випробуваннями Страхового інституту безпеки дорожнього руху (IIHS, США), так і за тестами Euro-NCAP японський електрокар отримає не відмінні оцінки .

Ключові функції безпеки, ймовірно, включатимуть вже «в базі» систему попередження про передуюче зіткнення та автоматичне екстренне гальмування, систему попередження про виїзд зі смуги руху / систему підтримки утримання в смузі та систему моніторингу сліпих зон і сповіщення про перехресний рух ззаду

Ціна та конкуренти

За перший електрокар Субару орієнтовно проситимуть від 30-35 тисяч євро. Це не офіційні заяви, а лише спроба прикинути приблизну вартість на основі політики бренду та пропозицій на рику з боку конкурентів. До речі, щодо них.

Nissan Ariya – найгрізніший конкурент. Він сильніше підкований технічно і здатен проїжджати до 500 км. Інший за концепцією і салон – у ньому не класична атмосфера, а скоріше «вишукане техно».

Кросовер Volkswagen ID.4 має запас ходу в 480 км та повний привід і підкупить усіх, кому не вистачить простору в Субару.

Схожим за характеристиками є Citroen e-C4, хоча він навпаки дещо менший за Субару. Його дальність ходу – 350 км. Ведучі колеса лише передні.

Recent Posts

Кого в Україні можуть оштрафувати за встановлення ГБО на авто

Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…

21.11.2024

В Україні помітили електричний Mercedes Sprinter (фото)

В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…

21.11.2024

Українським водіям назвали час, коли потрібно міняти літні шини на зимові

Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…

21.11.2024

Експерти назвали найліквідніші автомобілі на сьогодні, які довго не втрачають у ціні

Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…

21.11.2024

Renault готує дешевий електрокар, якому пророкують чималу популярність (фото)

Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…

21.11.2024

Українські водії в Польщі ризикують отримати до 30 тис. грн штрафу: які суворі правила діють взимку

Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…

21.11.2024