Новини

Німеччина переконала ЄС не забороняти продажі машин з ДВЗ після 2035 року повністю

Євросоюз погодився зробити виняток для певних видів синтетичного палива у проєкті закону про заборону продажу машин із ДВЗ після 2035 року. За наявними даними, влада ЄС домовилася з Німеччиною, яка наполягала на праві продавати машини з ДВЗ і після 2035 року, але тільки моделей, призначених для використання з синтетичним електропаливом (e-fuel).

Угода нарешті дозволить завершити суперечки, які ставили під загрозу єдність ЄС щодо політики «кліматичної нейтральності». На початку березня Європарламент відклав голосування щодо заборони на продаж нових автомобілів із ДВЗ після 2035 року. Його довелося перенести після того, як влада Німеччини за підтримки автовиробників заявила, що не має наміру підтримувати заборону без внесення у виключення певних синтетичних видів палива.

За словами Франса Тіммерманса (Frans Timmermans), виконавчого віце-президента проєкту «Європейський зелений курс» (European Green Deal), досягнуто згоди з Німеччиною про використання e-fuel у майбутніх автомобілях. Тепер триває робота над прийняттям стандартів викидів вуглекислого газу для автомобілів настільки швидко, наскільки це можливо.

Втім, не всі поділяють оптимізм єврочиновників. У Greenpeace вже заявили, що подібний недосконалий компроміс підриває концепцію захисту клімату в транспортній сфері, що завдає шкоди Європі. Як відомо, електропаливо або e-fuel є синтетичним пальним, отриманим з відібраного з атмосфери вуглекислого газу і з додаванням водню, при синтезі використовується тільки електрика з «зелених» джерел. Хоча при згорянні такого палива також виділяється вуглекислий газ, загалом зберігається «нульовий вуглецевий баланс».

Деякі експерти підкреслюють, що виробництво синтетичного пального за такою схемою потребує чимало енергії, причому машини на e-fuel генерують практично стільки парникових газів, як і звичайні моделі з ДВЗ. За деякими оцінками, виняток, зроблений на користь Німеччини, що має розвинене виробництво машин з двигунами внутрішнього згоряння, призведе до несприятливих наслідків. Через нього кумулятивний продаж електромобілів у Євросоюзі до 2050 року буде меншим на 46 млн одиниць, ніж міг би бути в іншому випадку. При цьому до 2030 року середньостатистичний європейський водій платитиме на €782 на рік більше для заправки своєї машини синтетичним паливом, ніж платив би заправляючись звичайним бензином.

Recent Posts

Дослідження: батареї електромобілів виявилися довговічнішими, ніж очікувалося

Дослідження компанії P3 показало, що акумулятори електромобілів служать значно довше, ніж припускали скептики. Аналіз даних…

22.11.2024

Названо найкращі автомобілі 2024 року за версією американців

На автомобільному шоу в Лос-Анджелесі представили фіналістів премії North American Car, Truck and Utility Vehicle…

22.11.2024

Найсерйозніший конкурент Toyota RAV4: Kia представила версію кросовера Sportage для ринку США (фото)

Kia раніше офіційно представила новий кросовер, який позиціонується як доступний конкурент Toyota RAV4 та інших…

22.11.2024

Honda розробляє інноваційні батареї, які збільшать запас ходу електромобілів до 1000 км

Японська корпорація Honda працює над створенням батарей нового покоління для електромобілів. Їхнє серійне виробництво планують…

22.11.2024

Audi представила оновлені моделі Audi e-tron GT

Audi представила оновлений електричний спортседан e-tron GT 2025 з покращеними батареями, силовими установками та шасі.…

22.11.2024

Другий електромобіль Xiaomi вийде через рік після першого і помітно від нього відрізнятиметься

Зусилля Xiaomi завоювати своє місце на конкурентному ринку електромобілів Китаю добре помітні. Компанія активно нарощує…

22.11.2024