Актуально

Нова хвиля шахрайства: у МВС попередили про схему з підробними водійськими посвідченнями

Шахраї знову активізувалися, цього разу під новим ім’ям. Адміністраторка «Софія Бойко», що раніше пропонувала фальшиві водійські посвідчення, зникла з онлайн-простору. Замість неї з’явилася «Ганна Володимирівна», яка нібито працює в сервісному центрі МВС № 4641 у Львові, пише ampercar.com.

Злочинці продовжують обманювати людей за старим сценарієм, змінюючи лише деталі. У чат-ботах Telegram, де вони спілкуються з потенційними жертвами, тепер з’явилася нова фотографія: усміхнена жінка в компанії колег, одягнені в фірмові хустинки та бейджі сервісного центру МВС.

Як зазначив начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Києві Олександр Клижко, ця фотографія була зроблена на відкритті сервісного центру МВС у 2016 році в Києві. Жінка на зображенні справді працює в центрі, але має зовсім інше ім’я та по батькові й не має відношення до шахрайства.

Шахраї продовжують використовувати месенджери, такі як Telegram, Viber і WhatsApp, щоб заманити людей у свої пастки. Вони запевняють клієнтів, що ті можуть отримати водійські права, не проходячи навчання в автошколі, не складаючи іспити та навіть не перебуваючи в Україні. На підтвердження своїх слів вони демонструють підроблені фотографії з використанням офіційної символіки МВС.

Після того, як жертва погоджується на угоду, злочинці починають вимагати гроші. Спочатку — половину суми, потім, під приводом різних «труднощів», — ще більше. У підсумку людина може втратити десятки тисяч гривень, а фальшиві водійські посвідчення так і не отримати.

Як розпізнати підробку

Однією з основних тактик шахраїв є створення фейкових сайтів, що імітують офіційні ресурси МВС. Вони можуть бути дуже схожими на справжні, але мають декілька характерних ознак шахрайства:

  • Орфографічні помилки та використання неофіційних термінів, таких як «ПРАВА» чи «ТЕХПАСПОРТ».
  • Пропозиції швидких послуг з оплатою на приватні банківські реквізити.
  • Відсутність розділу «Новини» та інших додаткових сервісів, які є на офіційних сайтах.

МВС наголошує, що отримати водійське посвідчення вперше можна тільки особисто після складання іспитів у сервісному центрі. Фейкові посвідчення не будуть відображатися в базі даних МВС, застосунку «Дія» або «Кабінеті водія».

Поради від МВС: як уберегтися

Щоб уникнути обману, перевіряйте інтернет-ресурси, з яких черпаєте інформацію. Офіційні сайти МВС використовують лише українську мову, мають чітку графіку та клікабельні посилання. Якщо після натискання на посилання ви опиняєтеся в месенджері — це вірна ознака шахрайства.

Завжди перевіряйте електронну адресу сайту — вона повинна закінчуватися на hsc.gov.ua. Якщо у вас виникли сумніви, звертайтеся за консультацією до сервісних центрів МВС за телефоном (044) 290-19-88 або на офіційні сторінки в соцмережах.

Recent Posts

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024

Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції

Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…

22.11.2024

В Україні хочуть позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону або проїзду перехресть

У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…

22.11.2024

Kia представила потужний електричний кросовер із запасом ходу понад 500 км (фото)

На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…

22.11.2024