Експлуатація

Фахівець розповів, який діапазон обертів може призвести до швидкої поломки двигуна автомобіля

Автомобілісти часто сперечаються про те, які оберти двигуна є найбільш сприятливими для його довговічності. Водії висловлюють різні думки з цього приводу, і істина, як правило, знаходиться десь посередині. Експерт порталу ampercar.com роз’яснив, який діапазон оборотів найбільш сприятливо позначається на силовому агрегаті, а який навпаки може швидко призвести до поломки.

Деякі автолюбителі стверджують, що робота двигуна на високих оборотах допомагає йому очиститися і усунути проблеми з нестабільними холостими обертами, позбавити свічки нагару, полегшити запуск в холодну пору року і навіть сприяти економії палива.

Багато з наведених аргументів справді мають під собою підставу. Наприклад, робота двигуна на високих обертах протягом 30 хв може ефективно усунути конденсат у картері. Справа в тому, що з часом волога поєднується з моторним мастилом, знижуючи його мастильні властивості. Після такого періоду інтенсивної роботи конденсат випаровується, і олива знову стає більш ефективною.

Однак, щоб уникнути неприємностей, важливо знати, як правильно розганяти двигун до високих обертів. Це не варто робити, коли автомобіль стоїть або рухається повільно – такі умови не створюють достатнього навантаження на двигун та трансмісію. Оптимально дочекатися сухої, теплої погоди, виїхати на шосе та прискоритись на машині до 110 км/год. При цьому важливо перейти на знижену передачу (наприклад, третю) і підтримувати оберти трохи вище 5000 за хвилину протягом півгодини.

Як часто варто вдаватися до такої процедури? Рекомендується проводити її кожні 3-7 тисяч кілометрів, особливо якщо автомобіль не новий і пробіг його перевищує 50 000 км.

Але не варто захоплюватися та розкручувати ДВЗ кілька разів на тиждень. Постійна робота на високих оборотах створює додаткове навантаження на двигун, трансмісію та інші ключові компоненти автомобіля. Це може призвести до збільшення витрати мастила і навіть перегріву двигуна, особливо якщо застарілий антифриз або радіатор забруднений. Високі температури можуть призвести до проблем із системою охолодження і навіть до займання.

Багато водіїв вважають за краще їздити на низьких обертах, вважаючи, що це продовжує життя двигуна і економить паливо. Вони нерідко вибирають вищу передачу, ніж потрібно для поточних умов, що також може створити свої проблеми.

На жаль, їзда на низьких оборотах теж здатна завдати шкоди двигуну. За таких умов можуть виникати вібрації через детонацію, що веде до пошкоджень підшипників, валів, елементів коробки передач та зчеплення. Також прискорюється зношування поршнів і вкладишів колінвала, розтягується ланцюг ГРМ, а в камерах згоряння нагар накопичується швидше.

При роботі на низьких обертах тиск у системі мастила падає, що може сприяти зношуванню вкладишів колінвалу та поршнів. Якщо стиль їзди не зміниться, поршні можуть почати бовтатися в циліндрах, що вимагатиме дорогого капітального ремонту двигуна.

Також їзда на низьких обертах може спричинити недозаряд акумулятора та проблеми з механічною коробкою передач. При недостатніх оборотах мастило трансмісії не розпорошується належним чином, що може призвести до пошкодження підшипників валів. До того ж, двигун може закоксуватися через відкладення, що накопичилися, це призведе до зниження тяги.

Отже, оптимальний підхід: важливо підтримувати середні оберти двигуна, не більше 2-3,5 тис. обертів на хвилину. Приблизно раз на декілька місяців варто влаштовувати “прожарку”, виїжджаючи на трасу та збільшуючи оберти до 5 тис. протягом пів години. Це допоможе випалити нагар і покращити роботу двигуна, системи випуску та трансмісії.

Recent Posts

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024

Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини

Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…

23.11.2024

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024