Tesla Roadster першого покоління – перший серійний електромобіль марки, був побудований на шасі Lotus Elise, тому британську марку можна вважати прабатьком сучасних спортивних електромобілів, але самостійний вихід на цей ринок вона здійснила лише цього року, представивши кросовер Eletre, раніше відомий під позначенням Type 132. Ціна новинки буде оголошена ближче до початку масового виробництва.
Марка Lotus, що належить з 2017 року китайському автовиробнику Geely, всіляко підкреслює, що модель Eletre поєднує властивості практичного кросовера і гіперкара, посилаючись на час розгону до 100 км/год менш як за три секунди. Кросовер отримав основну частину кузовних панелей з алюмінію, але деякі деталі виконані з вуглепластику, включаючи елементи інтер’єру. Це зроблено заради зниження маси машини, але точно не може сприяти збереженню доступної ціни. Нагадаємо, що в 2023 році Lotus має намір представити чотиридверне купе Type 133, в 2024 році представить компактніший кросовер Type 134, а в 2026 році виведе на ринок спортивний електрокар Type 135.
Lotus Eletre використовує архітектуру силової установки з напругою 800 В, що дозволяє поповнювати запас ходу на 400 км за 20 хвилин від зарядної станції постійного струму потужністю 350 кВт. У звичайних умовах батарею ємністю понад 100 кВт‧год можна заряджати від пристрою потужністю 22 кВт від мережі змінного струму. Запас ходу по циклу WLTP сягає 600 км. Привід здійснюється на кожну вісь, сукупна потужність силової установки перевищує 600 к.с., машина здатна розвивати максимальну швидкість 260 км/год. При загальній довжині 5103 мм кросовер має колісну базу 3019 мм, а споряджена маса 1995 кг має виправдовувати активне використання алюмінію та вуглепластику.
Кросовер оснащений чотирма лідарами та набором камер, які замінюють навіть бічні дзеркала (на тих ринках, де це дозволено законодавчо) та забезпечують круговий огляд, а також просунуті функції активної допомоги водієві. Серед них передбачена можливість безпілотного переміщення машини з паркувального місця до власника, але сукупний рівень автономності за класифікацією SAE компанія поки не розкриває. Відомо лише, що програмне забезпечення постійно вдосконалюватиметься за рахунок оновлення «по повітрю».
Присадкуватий силует кузова не завадить з комфортом розмістити в салоні чотирьох або п’ятьох людей, залежно від конфігурації заднього ряду. Передбачено панорамний скляний дах, а «атмосферне» підсвічування салону здатне змінювати свій колір, повідомляючи тим самим пасажирів про важливі події. Навіть задня світлотехніка зроблена чотириколірною, вона здатна під час стоянки показувати ступінь зарядки акумулятора, а передня оптика належить до матричного типу і доповнюється динамічними покажчиками повороту. Примітно, що фальшрадіаторні грати оснащені активними заслінками, які відкриваються при необхідності посилити охолодження тягових електродвигунів, батареї та гальм. Спойлер на кромці п’ятих дверей теж активний, він займає одне з трьох фіксованих положень.
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…
На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…
Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…
BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…
Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем стає все ближче, а разом з…