Новини

Купівля і продаж вживаних авто по-новому: що хочуть змінити в Україні

За оцінками бізнесу, процедура купівлі-продажу вживаного автомобіля через торговельні організації є досить складною. Через це значну частку перепродажів вживаних автомобілів здійснюють авто-бізнесмени, які не стають офіційно на облік у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України, а здійснюють перепродаж вживаних автомобілів через «тіньові» схеми, наприклад, продаж через довіреність від продавця на третю особу, як комісійний продаж з мінімальною комісійною винагородою, тощо.

У результаті, держава недоотримує мільйони гривень податкових надходжень, які, особливо зараз, були б вкрай важливими для країни.

Врегулювати цю проблему покликаний законопроєкт № 9083, повідомляє Businessua.com із посиланням на Європейську Бізнес Асоціацію.

Що пропонують змінити

Поточне законодавство зобов’язує автосалони та компанії, які торгують вживаними авто, при викупі обліковувати цей автомобіль як основний засіб для власного використання, реєструвати його в СЦ МВС та отримати довідку з ТЦК та СП про взяття транспортного засобу на військовий облік.

Законопроєктом же пропонується замість перереєстрації транспортного засобу з продавця на субʼєкт господарювання передбачити, що власник сам попередньо знімає з реєстрації транспортний засіб до передачі суб’єкту господарювання для подальшого продажу.

Крім того, перереєстрація транспортного засобу з субʼєкта господарювання на кінцевого клієнта перетвориться в державну реєстрацію транспортного засобу, від чого вартість наданої при цьому адміністративної послуги не зміниться.

Впровадження цих норм не потребує фінансування з державного та місцевого бюджетів.

«Крім того, ці новації не призведуть до зменшення доходів бюджету. Навіть більше, державний бюджет від цього тільки виграє. Адже це допоможе детінізувати ринок, і з кожного проданого вживаного автомобіля буде отримувати додаткові надходження. Для прикладу, представники бізнесу порахували, скільки державний бюджет отримає від проданого вживаного авто на суму 600 тис грн і виявили, що надходження будуть становити 19 800 грн. Тобто навіть кілька сотень автомобілів принесуть до бюджету мільйони гривень податками», — розповіли у ЄБА.

Тож Асоціація просить Мінфін та профільний Комітет ВРУ в межах компетенції підтримати прийняття проєкту Закону № 9083. Це слугуватиме реальним підтвердженням прагнення держави до боротьби із загалом тінню в країні, яка, на жаль, по різним підрахункам все ж не зменшується та, залежно від індустрії складає до 30% та більше відсотки.

Recent Posts

Новий бюджетний кросовер Hyundai порадував ціною

Бюджетний кросовер Hyundai Inster Cross 2025 модельного року за розмірами вийшов навіть меншим за Duster.…

15.01.2025

Фахівці розповіли, навіщо багато водіїв почали вивертати колеса на парковці

Якщо ви уважно оглянетеся на парковці, то помітите цікаве явище: не всі автомобілі стоять з…

15.01.2025

Де в Україні купували найбільше електромобілів у 2024 році

В Укравтопромі назвали регіони-лідери з реєстрацій електромобілів та їх бестселери. Статистику опублікували в телеграм-каналі. За…

15.01.2025

Топ-7 японських кросоверів, які найшвидше втрачають у вартості

Японські автомобілі заслужено вважаються еталоном надійності та якості. Однак навіть серед них є кросовери, які…

15.01.2025

Розкішний Range Rover за $90 000 на жовтих номерах таксі сфотографували у Києві: що з ним не так

У Києві на одній із вулиць було помічено розкішний Range Rover 2021 року з жовтими…

15.01.2025

Зберігання номерних знаків авто: що буде, якщо не сплатити вчасно

Сервісні центри МВС нагадують автовласникам необхідність своєчасної оплати за зберігання номерних знаків. Пропуск платежу може…

15.01.2025