Каліфорнійський стартап Amprius відвантажив неназваному покупцю першу партію наденергоємних літієвих осередків власного виробництва. За заявою компанії, питома ємність батарей становить 450 ват-годин на кілограм, а щільність енергії – 1150 ват-годин на літр. Для порівняння наводяться показники акумуляторів у Tesla Model 3: 265 ват-годин на кілограм та 730 ват-годин на літр об’єму відповідно.
В основі батареї Amprius лежить технологія кремнієвих нанониток, розроблена вченими Стенфордського університету у 2007 році. Вона передбачає заміну графітової решітки анода ниткоподібними кристалами кремнію, які здатні утримувати в десять разів більше літію, ніж графіт, але відрізняються більшою крихкістю, тенденціями до набухання та утворення так званого пасивного шару, що негативно впливає на загальні характеристики акумулятора.
За словами Amprius, розв’язувати ці проблеми допомогло формування лісу (масиву) із нанониток різної довжини. Вони інтегровані в підкладку анода і, отже, забезпечують високу провідність. Термін служби осередків в компанію називають «відмінним» і «постійно покращується», однак точних цифр не наводять. Натомість відомо, що більшість компонентів цих батарей можна виготовляти із застосуванням існуючих техпроцесів та сировини, адже єдина новація в них — це, по суті, анод.
Питома ємність батарей Amprius становить 450 ват-годин на кілограм, а щільність енергії – 1150 ват-годин на літр. Показники, як у твердотільних осередків, але далеко не рекордні. Наприклад, у експериментальних літій-сірчаних осередків питома ємність дорівнює тисячі ват-годин на кілограм, а у літій-діоксид вуглецевих – приблизно двом тисячам.
Комерційні батареї до акумуляторів Amprius, ясна річ, не дотягують. Так, акумулятори в Tesla Model 3 можуть похвалитися лише 265 ват-годин на кілограм і 730 ват-годин на літр обсягу відповідно.
Деяка кількість нових осередків Amprius вже доставлена першому покупцю. Їх використовуватимуть на псевдосупутниках наступного покоління, а значить, поки батареї занадто дорогі для установки, скажімо, в електромобілі. Можливо, технологія стане доступнішою після запуску масового виробництва, тому компанія вже обирає місце під будівництво підприємства. Серед інвесторів Amprius є BAIC та Airbus.
У Швейцарії виявлено звалище вінтажних автомобілів. Як пише Auto Motor und Sport, близько сімдесяти машин…
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…