На початку року сильні морози прийшли до багатьох регіонів України. Коли температура опускається значно нижче за нуль, тиск у шинах автомобіля також падає. Фахівець порталу mmr.net.ua, як спущені шини можуть вплинути на безпеку водіння та який тиск у шинах допоможе уникнути аварії.
Для кожної машини в посібнику з експлуатації вказується рекомендований виробником тиск у шинах. Крім того, дана інформація прописана на табличці в пройомі дверей водія. Накачати шини до потрібного рівня здається простим завданням, але в зимових умовах до цього процесу потрібно підходити відповідальніше через вплив холоду.
Зі шкільного курсу фізики всі пам’ятають, що при охолодженні газ зменшується в об’ємі. Допустимо, в майстерні із заміни шин вам накачали шину до рекомендованих 2,2 або 2,4 атмосфери в теплій приміщенні. Але коли ви виїжджаєте на двір, мороз починає швидко охолоджувати повітря вшинах приблизно на 0,1 атмосфери на кожні 7 градусів.
Отже, початкові 2,2 чи 2,4 атмосфери можуть швидко зменшитися до реальних 1,8 чи 2 атмосфер. Якщо ви не помітите цієї зміни, то вирушите в дорогу з недокачаними шинами, що може спричинити проблеми.
Фахівці зазначили: якщо шини недокачані, автомобіль гірше керується і гальмує не так, як потрібно, що може призвести до аварії. Крім того, недокачані шини змушують рухатися автомобіль із великим опором, тому він витрачає більше палива. Низький тиск також призводить до нерівномірного зношування протектора. Тому завжди важливо підтримувати тиск у шинах, який рекомендував виробник.
Щоб уникнути цих проблем, важливо регулярно перевіряти тиск у шинах. Після того, як машина стоїть на вулиці кілька годин, можна підкачати шини, щоб врахувати зміни температури. Так ви зможете порівняти реальний тиск із тим, що рекомендує виробник.
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…